Vali Yazıcı: Oyunu kuralına göre oynayın 

Yayınlanma Tarihi :

 

‘5. Balıkesir İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ açıldı. Vali Ersin Yazıcı, fuarda gençlerden oyunu kuralına göre oynamalarını istedi. Yazıcı, “Ne yaparsak yapalım ne üretirsek üretelim her işin merkezinde insan var. Geleceğe, bilim çağına, bilim dünyasına hazır olalım. Öncelikle kendiniz sonra da bu millet için ne gerekiyorsa onu yapın, oyunu kuralına göre oynayın, bilesiniz ki gereğini yaptığınızda sonuç her zaman olumlu ve sizin lehinize olur” dedi.

Balıkesir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘5. Balıkesir İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ açıldı. Balıkesir’de iş arayanlar ve işverenleri buluşturacak ‘5. Balıkesir İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’yla birlikte istihdamda büyük bir gelişme sağlanması hedefleniyor.

ÖNEMLİ ÇÖZÜMLER ÜRETİLDİ

Gala Kültür ve Yaşam Merkezinde düzenlenen fuarın açılışında Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Nazım Balcı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ve İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak birer konuşma yaptı.

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük istihdam teşvik programını yürürlüğe soktuklarını belirtti. Kabak, burada yaptığı konuşmada, son teşvik programıyla hem çalışmak isteyene hem de işletmelere önemli çözümler ürettiklerini söyledi.

“GELECEĞE HAZIR OLALIM”

Programda Vali Ersin Yazıcı da bir konuşma yaparak fuarın işçi ve işverenler açısından önemine vurgu yaptı.

Türkiye’nin güçlü bir şekilde emin adımlarla geleceğe doğru yürüdüğünü ifade eden Vali Yazıcı, “5’ncisi düzenlenen istihdam fuarında bir aradayız. Burada bulunan herkes el birliğiyle gönül birliğiyle çalışma gayreti içerisinde olmaya devam edecektir. Bu yolda ilerliyoruz. Fuara katılım gösteren 58 firmayı da özellikle ilgi gösterdikleri için, duyarlı oldukları için hepinizin önünde tebrik ediyorum, kendilerine teşekkür ediyorum.  Türkiye yoluna devam edecek. Her işin merkezinde insan var. Ne yaparsak yapalım ne üretirsek üretelim her işin merkezinde insan var. Geleceğe hazır olalım, bilim çağına bilim dünyasına hazır olalım sevgili gençler lütfen öncelikle kendiniz sonra da bu millet için ne gerekiyorsa onu yapınız oyunu kuralına göre oynayınız, bilesiniz ki gereğini yaptığınızda sonuç her zaman olumlu ve sizin lehinize olur” dedi.

İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM BULUŞMASI

Nitelikli işçi arayan işverenlerle, iş arayan vatandaşların fuarda bir araya geleceğini kaydeden Vali Yazıcı, “İş edinmek, güzel bir iş edinmek istiyorsanız, kendinizi de o işe hazır hale getirmeniz gerekiyor. Aldığınız lise ve üniversite eğitimiyle birlikte bunun dışında ihtiyacınız varsa başka kurumlar tarafından sağlanan çeşitli takviye kursları ile yapmış olmanız gerekiyor. Herkes şunu biliyor. Ne iş yaparsınız sorusunun cevabı kesinlikle her işi yaparız değil. Günümüz itibariyle bugünkü koşullarda bir kişi ancak bir işi yapabilir. Hangi anlamda donanımı varsa kendisini o alanda öne sürüp ben bu işi yapabilirim demek durumundadır. Ben gençlerimizin bu bilinçle hareket ettiğini düşünüyorum. İstihdam fuarımız hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kabak ile diğer protokol üyeleri, fuarın açılış kurdelesi keserek, stantlarda incelemelerde bulundu.

İKİ GÜN AÇIK KALACAK

Çeşitli firmaların stantlar açtığı fuar, iki gün açık kalacak. Açılış törenine Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kabak, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, oda başkanları, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, işverenler ve temsilcileri ile iş arayanlar ile üniversite öğrencileri katıldı. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP