Yayınlanma Tarihi :

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Balıkesir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV) öncülüğünde Karesi AVM’ de program düzenlendi.

Düzenlenen program kapsamında girişte, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için yapılan tablolar yer aldı. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Akın ile birlikte ellerine eldiven takılarak bir elleri Otizme dikkat çekmek için mavi renge boyanırken diğer ellerine ise Otizm farkındalığı rengi olan kırmızıya boyanarak, fark et ve kabul et adlı beyaz örtüye otizmli çocuklarla birlikte el bastılar.

İlerleyen süreçte sırasıyla otizmli çocuklar tarafından izleyiciye sunulan dans, piyano, davul ve ritim, gösterisi yer alırken küçük yaş grubu otizmli çocuklar tarafından da geri dönüşüm malzemeleri ile yapılan elbiselerle mankenlik gösterisi yer aldı.

Günün anlam ve önemine değinen Uzm. Dr. Burçin Şeyda Buran, Otizm Spektrum Bozukluğu Farkındalık Semineri sunarak katılımcılara bilgi verdi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen programa, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Akın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Erden Köybaşı, CHP Milletvekili Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Emine Böçkün, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Balıkesir İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin, Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV) Başkanı Fatma Tabanlı ve personelleri katılım sağladı.

Kaynak : Zeynep Gafarov

YORUM YAP