Yayınlanma Tarihi :

ABD ve İsrail’e öfke yağdı

Gazze’de onlarca vatandaşın İsrail askerleri tarafından katledilmesi dün Balıkesir’de Ak Parti ve sivil toplum kuruluşları tarafından protesto edildi. Zağnospaşa Cami’nde katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı, Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda ABD ve İsrail protesto edildi.

İsrail´in Gazze’de yaptığı katliam ve ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması protesto edildi. Zağnospaşa Cami’nde İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından Gazze’de yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kıldırıldı. Yüzlerce kişi daha sonra Ali Hikmet Paşa Meydanı’na kadar İsrail ve ABD karşıtı sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Ak Parti İl Başkanlığı, İnsani Yardım Vakfı ve MÜSİAD ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin düzenlediği gösterilere vatandaşlarda katıldı. Meydanda toplanan vatandaşlar, “Kahrolsun İsrail”, “Kahrolsun ABD”, “Siyonizme hayır” sloganları attı.

“BÜYÜKELÇİLİĞİN TAŞINMASI BARDAĞI TAŞIRDI”

Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni dünyadaki kargaşa ve adaletsizliğin müsebbibi olarak gördüklerini söyledi.

Avrupa’nın merkezi Bosna’da, Suriye’de ve Arakan’da yapılan soykırımlara dikkat çeken Demiraslan, “Siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump, ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü, işgalci Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuştu. Bugün ise İsrail’in Kudüs tasallutunun meşrulaştıran bir adım olarak, ABD Büyükelçiliğini taşıması bardağı taşıran son damla olmuştur. Mescid-i Aksa’da hakkın daveti ezan susturulmaya çalışılırken; avluda savunmasız erkek ve kadınlar şehit edilirken, bu mezalimi dillendirmenin dahi antisemitizm olarak yaftalanması, güçlünün haklı olduğu çarpık uluslararası hukuk ve siyaset sisteminin sonucudur” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP