DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Aydemir: Kadınlar size Allah’ın emaneti

Yayınlanma Tarihi :
Ak Parti Balıkesir Milletvekili Aydemir: Kadınlar size Allah’ın emaneti

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Aydemir, “Günümüz aile düzeninde önemli bir yer tutan kadınlara Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ‘Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz! Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız’ buyurmuştur” dedi.

Kadınlar Günü’nün Birleşmiş Milletler tarafından verildiğine dikkat çeken Milletvekili Aydemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de kutlandığını vurguladı. Aydemir, “Dünya Kadınlar Günü’nün kökleri, işçi hakları hareketlerine dayanıyor ve 8 Mart Birleşmiş Milletler tarafından da Dünya Kadınlar Günü olarak kabul ediliyor” dedi.

“Dünya Kadınlar Günü’nde, kadınların toplum içerisinde, siyasette ve iş hayatında elde ettiği başarıları kutlanıyor” diyen milletvekili Aydemir şunları kaydetti: “Aynı zamanda 8 Mart’ın kökleri hala sesini duyuruyor. Kadınlar Günü’nde cinsiyet eşitsizlikleri vurgulanıyor ve protestolar düzenleniyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’ın vurguladığı gibi ‘Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz! Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız’ ama maalesef hala günümüzde Allah’ın emaneti olan kadınlarımız hak ettikleri değeri göremiyorlar. Allah’ın emaneti olan kadınlarımıza Ak Parti Hükümeti olarak bir nebze de olsa hak ettikleri değeri veriyor,kadınların siyasi yaşamdaki sayısını, etkisini ve gücünü arttırdık. Ak Parti olarak kadın milletvekili sayısını artırarak kadının siyasi hayattaki ülkedeki temsil gücünü kuvvetlendirdik.” Çiğdem AKBAY

YORUM YAP