Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti İl Başkanı Aydemir, çiftçinin imdadına yetişti

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir’in çabalarıyla Pamukçu halkı ve çiftçileri, nihayet tarımsal sulamaya kavuşarak  hızla çözülen bu hayati sorunun ortadan kalkmasıyla büyük memnuniyet yaşadı.

Ak Parti İl Başkanı Aydemir, çiftçinin imdadına yetişti

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın tarımsal sulama için 5 yıllık hayali bir vaatte bulunup, sözünü tutamayarak sulama desteğini 1 yıl ve 20 dönüme çekerek, azalttığı bu günlerde sıkıntılar artmaya devam ediyor. Ak Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir’in çabalarıyla Pamukçu halkı ve çiftçileri, nihayet tarımsal sulamaya kavuşarak  hızla çözülen bu hayati sorunun ortadan kalkmasıyla büyük memnuniyet yaşadı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Pamukçu halkına tarımsal sulama sorununu çözeceğine dair söz vermişti. Ancak, verilen bu sözlerde tutulmadı ve Pamukçu halkı bu durumdan büyük hayal kırıklığı yaşadı. Çiftçinin haklı tepkisinin ardından Pamukçu’ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Akın, çalışmalar yapıldığını ve sorunun çözüldüğünü iddia etse de tarımsal sulama sorunları sürmeye devam etti.

Yaşadığı hayal kırıklığı ile tarlasında, bahçesinde, sulama yaptığı tüm alanlarda önünü göremeyen Pamukçu halkı çareyi Ak Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir’e başvurmakta buldu.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Aydemir, tarımsal sulama sorununu çözeceğine dair söz verdi ve bu sözünü hızla yerine getirdi. Aydemir’in çabalarıyla Pamukçu halkı ve çiftçileri, nihayet tarımsal sulamaya kavuşarak hızla çözülen bu hayati sorunun ortadan kalkmasıyla büyük memnuniyet yaşadı.

Sulama sorununa el atan İl Başkan Aydemir, Pamukçu’yu ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi. Memnuniyetlerini dile getiren Pamukçu halkına seslenen Aydemir, köylünün, üreticinin her daim yanlarında olduğuna dikkat çekti.

Aydemir, “Kıymetli hemşehrilerimiz, Büyükşehir Belediyesinden alamadığı hizmetten şikayetçi olarak bizlere geldi. Çiftçimiz Başkan Akın’ın sözüne güvenerek vanaları açtı. Bu şehrin çiftçisi, hayvancılıkla uğraşan, tarım ile Türkiye’yi doyuran şehrin vatandaşları Balıkesirlimizin hakkı olan hizmeti sağlamak adına hemen çalışmalarımızı başlattık. Pamukçu suyuna kavuştu, biz dün olduğu gibi bugün de köylümüzün yanındayız” dedi.

Kaynak : Basın Bülteni

YORUM YAP