Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, güne çocuklarla başladı

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ALGEM’in ‘Başkanla Güne Merhaba’ programı kapsamında İsmail Akçay Parkı ve Millet Kıraathanesi bahçesinde çocuklar ile bir araya geldi.

Altıeylül Belediyesi’nde sosyal sorumluluk projelerinin kaynağı olan ALGEM düzenlediği programla Belediye Başkanı Hasan Avcı ile çocukları buluşturdu.

‘Başkanla Güne Merhaba’ isimli program kapsamında Avcı ile bir araya gelen çocuklar, merak ettikleri tüm soruları sorarak hayallerini ve isteklerini dile getirdi. Çocuklar, gençler, yetişkinler ve güçlü anneler için başlatılan bu program, altı aylık bir çalışmanın ürünü olarak düzenlenmeye başlandı. Periyodik olarak talepler doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan ‘Başkanla Güne Merhaba’ isimli programın ilki İsmail Akçay Parkı ve Millet Kıraathanesi bahçesinde düzenlendi.

ALGEM’in organize ettiği programda çocukların sorularını, hayallerini ve isteklerini dinleyerek tek tek cevaplayan Avcı, buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Programa katılan çocukların piyano ve keman dinletisini de hayranlıkla dinleyen Avcı, daha sonra da çocukları kırmayarak kaybolmaya yüz tutmuş sokak oyunlarından bir tanesi olan Yakartopu çocuklarla birlikte oynayarak güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

Programın ardından konuşan Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Öncelikle böyle güzel bir günde pırıl pırıl çocuklarımızı karşımda gördüğüm için çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Hepsi gelecek vadeden, gözleri umutla ışıldayan ve yarınlarımızın aydınlık olduğunu bizlere gösteren en büyük kanıt.  Onlar ile vakit geçirebiliyorsak, onlara değerli olduklarını hissettirebiliyorsak, onların hayallerine ışık olabiliyorsak ve bir nebze de olsa hayatlarına naif bir dokunuş yapabiliyorsak ne mutlu bizlere” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP