DOLAR28,9269% -0.01
EURO31,3588% 0.01
STERLIN36,5424% -0.04
FRANG33,1518% 0.05
ALTIN1.886,69% 0,11
BITCOIN1.216.9995.702

Altıeylül Belediyesi’nden davulculara ikişer bin lira

Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ramazan Ayı’nda bahşiş toplayamayacak olan Ramazan davulcularına müjde verdi. Geçmiş senelerde kim nerede çalıyorsa, yine aynı kişiler aynı yerde davul çalma işini yapmış olacak. Bayramdan önce de inşallah ALGEM kanalımızla bu davul çalan vatandaşlarımızın banka hesaplarına ikişer bin lira ödeyerek bayram harçlıklarını vermiş olacağız” dedi.

Geçmişten günümüze Ramazan Ayı kültürümüzün içinde yer alan Ramazan Davulcuları, pandemi sürecinde bir takım zorluklar yaşamış ve virüsün yayılımını önleyebilmek için bahşiş toplanması da yasaklanmıştı. Ramazan davulcularına destek olmak isteyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı önemli bir karara imza atarak Ramazan Davulcuları’nın hesaplarına iki bin lira bayram harçlığı yatırma kararı aldı.

Pandemi sürecinde olası bulaşların önüne geçebilmek için daha önce de Ramazan davulu ve bahşiş toplama yasaklanmıştı. Bu konu da Merkez mahalle muhtarlarıyla istişarelerde bulunan Avcı, en önemli konulardan birisi olan Ramazan davulu meselesini de istişare ettiklerini dile getirerek, “Geçen sene İçişleri Bakanlığımız aldığı bir kararla Ramazan davulunu yasaklamıştı. Yine aynı şekilde Ramazan davulu çalan vatandaşlarımızın bahşiş toplamalarının yasak olduğu bilgisi gelmiş oldu. Biz de Altıeylül Belediyesi olarak vatandaşlarımızı bu Ramazan güzelliğinden mahrum etmeyelim düşüncesiyle muhtarlarımızla beraber istişare ettik. Geçmiş senelerde kim nerede çalıyorsa, yine aynı kişiler aynı yerde davul çalma işini yapmış olacaklar. Bayramdan önce de inşallah ALGEM kanalımızla bu davul çalan vatandaşlarımızın banka hesaplarına iki bin lira ödeyerek bayram harçlıklarını vermiş olacağız” dedi. Mustafa ATİK

YORUM YAP