Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül’den vatandaşa ücretsiz pazar servisi

Altıeylül Belediyesi pazar yeri olmayan mahallelerde yaşayan vatandaşlar için pazar yerlerine ücretsiz servis aracını hizmete sundu. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, insan odaklı hizmetlere devam ettiklerinin altını çizdi.

Sosyal Belediyeciliğe verdikleri önemin yanı sıra yatırımlara da devam ettiklerini dile getiren Başkan Avcı, “Vatandaşın mutluluğu bizim de mutluluğumuz. Altıeylül kurucu Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu döneminde ‘Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül’ sloganıyla yola çıktık. Vatandaşımızın mutluluğu bizim için her şeyin önünde. Pazar yeri olmayan mahallelerimizdeki vatandaşlarımız, Pazar yerine ulaşabilmek için bir servis talep etmişlerdi. Saat başlarında olmak üzere ücretsiz servislerimizi başlattık. Bundan sonra da vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. 2019 geldiğinde mutlu insanlar, mutlu Altıeylül olarak yeni döneme girmek istiyoruz” dedi.

Avcı, 2018’in şantiye yılı olacağını belirterek, “2018’i sosyal belediyecilik yılı ilan etmiştik. Aç açıkta kimse kalmayıncaya kadar Altıeylül olarak maksimum gayreti sarf edeceğiz demiştik. Bunun yanında yatırımları da ihmal etmeyeceğiz diyoruz. 2018 şantiye yılı da olacak dedik. Bunun ilk göstergesi Kültür Merkezi İnşaatımıza başlayacağız, Cuma Pazarımızın üzeri kapanacak, Plevne Mahallemizde Kapalı Pazar yeri projemiz, Balıkesir Büyükşehir’imizin 40 dönümlük Çevreyolu Parkı projesi var. Yepyeni bir Balıkesir, yepyeni bir Altıeylül ile yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Pazar yerleri için servis aracı ring şeklinde olup Salı günleri Gümüşçeşme Mahallesi pazar yerinden, Cuma günü 2. Gündoğan’daki pazar yerinden saat başı hareket edecek. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP