Yayınlanma Tarihi :

Ankara’dan müjdeler getirdi 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, önceki gün Ankara’ya giderek bir dizi ziyaretlerde bulunup, projelerle ilgili destek istedi. ‘Şehir 2023’ projesine Balıkesir’in de dahil olduğu müjdesini veren Başkan Kafaoğlu, TEKNOKENT projesi’nin temelinin Nisan ayında atılacağını açıkladı.

Balıkesir’de önümüzdeki günlerde başlatılacak olan projelerin takibi ve ilgili bakanlıklardan alınacak destekler için önceki gün Ankara’ya çıkarma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, başkentten mutlu haberlerle döndü.

Kafaoğlu, ilk olarak ‘Şehir 2023 Vizyonu’ çalışmaları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Refik Tuzcuoğlu’nun da katılımlarıyla toplantı gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Genel Sekreter Mehmet Gürbüz, uzun zamandır üzerinde çalışılan projeye 4’ncü il olarak Balıkesir’i de dahil ettirdi. Bu proje kapsamında Balıkesir, pilot iller arasına girerken; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2023’deki hayal edilen iller için örnek projeleri hazırlamasının ardından Balıkesir’de bu projelerin tamamından faydalanma imkanı bulacak.

TEKNOKENT’İN TEMELİ NİSAN’DA ATILIYOR

Ankara’da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yü de ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, TEKNOKENT projesiyle ilgili gelinen son noktayı Bakan Özlü’ye aktardı, projenin temel atma aşamasına geldiğini söyledi.

Projeye ilişkin Bakan Faruk Özlü, bakanlık olarak her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini dile getirirken Nisan ayında gerçekleştirilecek temel atma programına mutlaka katılacağını söyledi.

Öte yandan Ankara ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım’ı ziyaret ederek Organize Sanayi Bölgesi genişleme alanı ve yatırımlara ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirbaş’ı da ziyaret eden Başkan Zekai Kafaoğlu, projeler ile ilgili temaslarda bulundu. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP