DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.963.482 0.445
Yayınlanma Tarihi :

Avcı, sahada inceleme yaptı

 

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Gökköy Kırsal Mahallesi’nde yapılan kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Gökköy Kırsal Mahallesi’nde yapılan çalışmaları inceledi. Vatandaşlar, Başkan Avcı’ya eskiden yürüyemediklerini, mahalle yollarının yapılması üzerine rahatça yürüyebildiklerini söyledi. Avcı ise; Gökköy’de gerçekleştirilen kilitli parke taşı çalışmalarını incelemesi esnasında yaptığı açıklamalarda 2018’de yapılacak olan çalışmaları anlattı.

“2018 ŞANTİYE YILI OLACAK”

Avcı, “2018 Altıeylül için şantiye yılı olacak. Kırsal mahallelerimize yatırımlarımız devam ediyor. Ciddi bir kilit parke taşı oranına ulaştık. Kırsal mahallelerimize yatırımlarımız devam ediyor. 2017 yılı içerisinde kırsal mahallelerimizde 360 bin metrekare kilitli parke taşı döşedik. Gökköy Mahallemizde de 25 bin metrekare kilit parke taşı döşedik ve döşemeye de devam ediyoruz.

Arkadaşlarımızın çalışmalarını yerinde incelemek, varsa müdahale edilecek bir durum yerinde tespit etmek için geldik. 2018 yılında Altıeylül şantiyeye dönüşecek. Bununla ilgili olarak hem merkezde hem kırsalda çalışmalarımız devam ediyor. 2018’in sonuna geldiğimizde vatandaşlarımızı mutlu insanlar olarak görmek için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.

Kırsal mahallelerimiz yanında, geçen yıl merkez mahallelerimize 50 bin metrekare kilit parke taşı döşenmiş, asfaltlama çalışmaları olmuş. İçerisinde bulunduğumuz Gökköy mahallemizde de bu çalışmalar yapılmış bulunmakta. Önümüzdeki seneler içerisinde merkezde aşağı yukarı 300 bin metrekare kilit parke taşı ve asfaltlama çalışmalarımız olacak. Kırsal mahallelerimizde kilit parke taşları, aş evi, sosyal hizmet binası gibi yerlerin çalışmaları yapılacak. Şehir merkezimizde, ALGEM 2 Binası, Kapalı Pazar Yeri, büyük park alanlarımıza kadar yoğun bir çalışma bizi bekliyor.

Hem kırsal hem merkez mahallelerimizde yeşil alan olabilecek yerlere ciddi bir çalışma yapacağız. Şu an merkezde ilk önce Balıkesirspor Parkı’nı yapacağız. Azerbaycan Parkı, ayrıca özellikle Çevre Yolu’na yakın 23 dönümlük Karatepe bölgemizde müthiş bir parkımız olacak, çalışmaları nihayete ermek üzere.

Önceliğimiz Sosyal Belediyecilik diyoruz ama bunun yanında diğer işlerimizi ihmal etmeyeceğiz. Yeşil alanlarımızdan, Kültür Merkezimize önemli yatırımlar geliyor” dedi.

Gökköy ziyaretinde Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman, Meclis Üyesi Murat Adısanoğlu ve Fen İşleri Müdürü Kadir Uzun eşlik etti. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP