DOLAR 31,0578 % 0.2
EURO 33,6950 % 0.11
STERLIN 39,4534 % 0.2
FRANG 35,2732 % 0.16
ALTIN 2.035,20 % 0,90
BITCOIN 1.610.787 -0.075
Yayınlanma Tarihi :

Aynı heyecanla karşılayacağız

Ulu Önder Atatürk’ün Balıkesir’e gelişinin 95. yılı bugün törenlerle kutlanacak. Balıkesirliler Ata’yı saat 13:00’de Gar’da temsili olarak karşılayacak, İstasyon önünden Atatürk Anıtı’na kadar ‘Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ yapılacak.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Balıkesir’e ilk kez gelişinin 95’nci yıldönümü bugün törenlerle kutlanacak. Vali Ersin Yazıcı başkanlığındaki heyet ve Balıkesirliler saat 13:00’de Gar’da Ulu Önder Atatürk’ü temsili olarak karşılayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun konuşmasının ardından ‘Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ yapılacak, Atatürk Anıtına çelenk sunulacak. Valilik Rıza Akdemir Sergi Salonu’nda ‘Atatürk Balıkesir’de konulu sergi açılacak.

“HEYECANI YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYORUZ”

Vali Ersin Yazıcı, Atatürk’ün Balıkesir’e gelişinin 95. Yılı nedeniyle mesaj yayınladı. Yazıcı, yayınladığı mesajda “Büyük Atatürk, Balıkesir’de 95 yıl önce Seni karşıladığımızda duyduğumuz gurur ve heyecanı, bugün tüm Balıkesirliler olarak bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz” dedi.

“HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Bağımsızlığı ve zaferi yüreklerinde sembolleştiren Balıkesirlilerin medeniyet yolunda yürümeye devam edeceğini vurgulayan Vali Yazıcı, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, İstiklal Savaşımızın şanlı önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bundan 95 yıl önce Balıkesir’imizde ağırlayarak şerefli tarihimizde gururla yer aldık. Milletimiz, çok zor şartlar altında kurduğu Türkiye Cumhuriyetini, barış ve huzur ortamını her zaman korurken ve karşılaşacağı güçlükleri yine millî birlik ve beraberlik içinde çözümleyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“VATAN, MİLLET VE BAYRAK SEVGİSİ”

Yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu bu milleti demokrasi ve hürriyet aşkından, gelişme ve kalkınma azminden hiç kimsenin geri döndüremeyeceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Balıkesir olarak büyük bir heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Bu doğrultuda başlatılan büyük çalışmalar, 2023 yılı hedefleri kapsamında hem Türkiye’yi hem de Balıkesir’i güçlü, gelişmiş ve kalkınmış bir geleceğe doğru taşımaktadır. 2023 hedeflerine yürüyüşümüzde Balıkesir, çok büyük katkı veren bir kenttir. Ülkemizi dünyanın ilk 10 büyük ekonomisine sahip ülkesi arasına taşırken Balıkesir’in de Türkiye’nin en büyük kentleri arasında olması için çaba içerisindeyiz. Kurtuluş Savaşı yıllarında vatanını korumak için birçok şehit verilen ilimizde ve ülkemizde muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkılması yolunda büyük gayret sarf edilerek, canla başla çalışılmaktadır. Balıkesir’imiz Türkiye için önemini bundan sonra da devam ettirecektir” dedi.

“MİLLETİMİZİN DUASI ORDUMUZLA BERABERDİR”

Mesajında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’e yaptığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na da değinen Vali Yazıcı, “Milli Kurtuluş Mücadelemizin zafere ulaşmasında önemli bir yere sahip Balıkesirliler, bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik saldırılara da hiçbir zaman geçit vermeyecektir. 95 yıl önce Balıkesir’de parlayan Milli Mücadele Ateşi ve Kuva-yi Milliye Ruhu bugün de devam etmektedir. Birlik ve beraberliğimiz açısından önemli günler yaşıyoruz. Sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör yuvalarına son vermek, bu terör odaklarını oluşturan unsurların bertaraf edilmesi amacıyla Zeytin Dalı Harekatımız başarıyla devam ediyor. Böylesine günler Türkiye’nin birlik ve beraberliği açısından önemli ve kritik günlerdir. Hepimiz ortak paydalarımız söz konusu olduğunda bir, beraber ve bütünüz. Bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, aşamayacağımız hiçbir engelin, alt edemeyeceğimiz hiçbir iç veya dış tehdidin olamayacağına inanıyorum. Kahraman ordumuza, evlatlarımıza başarılar diliyorum. Milletimizin duası ordumuzla beraberdir” dedi.

“TÜM BENLİĞİMİZLE SÖZ VERİYORUZ”

Vali Yazıcı, mesajının son bölümünde ise şunları kaydetti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün (6 Şubat 1923) 95 yıl önce Balıkesir’de karşılanmasında duyulan heyecanı Balıkesirliler olarak halen yüreğimizde hissediyoruz. Tarih boyunca önemli bir yere sahip olan Balıkesir’i hayatı boyunca 7 defa ziyaret ederek Balıkesirlileri onurlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında bütün şehitlerimizi bir kez daha minnetle yad ederken, bize emanet edilen bu cennet vatanımıza düşman ayakları bastırtmamak için tüm benliğimizle söz veriyoruz” dedi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP