Yayınlanma Tarihi :

Ayvalıkgücü, Çanakkale’de çeyrek final şansı arıyor

Bölgesel Amatör Lig’de 2. Bölge 4. Grup şampiyonu olan Ayvalıkgücü Belediyespor, bugün saat 17:30’da Çanakkale 18 Mart Şehir Stadyumu’nda Bieksper Hacırahmanlı Spor karşısında çeyrek final mücadelesi verecek.

Bölgesel Amatör Lig’de oynanacak çeyrek final, yarı final ve final müsabakalarının programı açıklandı. 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları 56 ilden 108 takımın katılımıyla 4 Bölgede 32 grupta oynandı. Müsabakalar sonucunda 30 grup birincisi belirlenirken, puan ve kendi aralarında oynadıkları müsabakalarda eşitlik olan iki grupta birinciler kurayla belirlendi.

8’er takımlı 4 bölgenin çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları aşağıdaki programına göre; 1. Bölge Çeyrek Final Müsabakaları İstanbul, Yalova, Bilecek, Çanakkale ve Balıkesir’de oynanacak. Bursa’dan Görükle İpekspor ile Çanakkale’den Bigaspor’un karşı karşıya geleceği müsabaka bugün saat 17:30’da Edremit Şehit Hamdibey Stadyumunda oynanacak.

Ayvalıkgücü Belediyespor’un da yer aldığı 2. Bölge Çeyrek Final Müsabakaları İzmir, Çanakkale, Afyon ve Muğla’da oynanacak.

Manisa’dan Bieksper Hacırahmanlı Spor ile Ayvalıkgücü Belediyespor’un karşılaşacağı müsabakada bugün saat 17:30’da Çanakkale 18 Mart Şehir Stadyumunda oynanacak.

Her bölgenin 1. ve 2. Müsabakalarının galipleri ile 3. ve 4. Müsabakalarının galipleri yarı final müsabakalarını 7 Temmuz Çarşamba günü, Final müsabakaları ise her bölgenin yarı final müsabakalarının galipleri arasında 11 Temmuz Pazar günü oynayacak.

Çeyrek final, yarı final ve final müsabakalarının normal süresinin beraberlikle sonuçlanması halinde 15’er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Uzatma devrelerinde sonuç bozulmazsa seri penaltı atışları sonucu kazanan takım belirlenecektir. Dört bölgede oynanacak olan final müsabakalarının galibi olacak dört takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak. İrfan DUROĞLU

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP