Yayınlanma Tarihi :

Ayvalık’ın gazı 2022’de

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in kente doğalgaz getirilmesiyle ilgili verdikleri mücadelenin olumlu sonuçlandığını açıkladı. Ergin, 2022 yılında gaz dağıtımına başlanacağının müjdesini Ayvalıklı hemşehrileriyle paylaştı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, geçen yıl Mart ayında Ankara’da Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver ve BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan’ı ziyaret ederek ilçenin doğalgaz sorununu masaya yatırdıklarını söyledi. Ayvalıklıların doğalgaz özleminin 2022’de sona ereceğini bildirdi.

Ergin, bu dev hizmetin ilçeye gelmesi için destek istedikleri Bakan Yardımcısı Suver ve BOTAŞ Genel Müdürü Özcan’ın da kendilerine olumlu yanıt verdiğini ifade etti. Doğalgaz sayesinde kışın kentin havasının daha az kirleneceğini vurgulayan Mesut Ergin’in önceki gün müjdeyi veren çok özel konukları vardı.

AKSA Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Levent Üstünler, Şube Şefi Koray Tanrıseven ve müteahhit firma adına Murat Deniz Mesut Ergin’i ziyaret ederek, doğalgaz hakkında proje çalışmalarına başladıklarını bildirdi. BOTAŞ hatlarının kente getirilerek gaz arzının sağlanmasının ardından AKSA Balıkesir, Ayvalık’ı lisansa dahil edecek. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP