DOLAR27,1662% 0.16
EURO28,9669% 0.2
STERLIN33,3050% -0.14
FRANG29,9757% 0.01
ALTIN1.683,62% 0,54
BITCOIN728.4720.474

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Paşaalanı ek hizmet binası açıldı

Yayınlanma Tarihi :

Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde dağınık bir halde bulunan birimlerini tek bir çatıda toplayarak Paşaalanı Mahallesi’nde Ek Hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başkan Yücel Yılmaz, Balıkesir’e daha kaliteli ve ulaşılabilir bir şekilde hizmet verebilmek amacıyla dağınık birimleri bir araya getirdiklerini ifade etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi. Paşaalanı Mahallesi 192. Sokak No: 1 adresinde hizmet verecek olan yeni ek hizmet binasında, dağınık halde bulunan birimler tek bir binada daha sağlıklı ve düzenli bir şekilde Balıkesir’e hizmet edecek. Bodrum ve terasla birlikte 7 katlı olan bina, yaklaşık 6 bin 750 metrekare kapalı alanda bulunuyor.

Dört ayrı bağımsız bölümde hizmet veren üçüncü şahıslara ait binaların kapatılarak oluşturulduğu binada Personel A.Ş. ile Balıkesir Toplu Konut A.Ş (BALTOK) Genel Müdürlükleri, Hukuk Müşavirliği, Muhtarlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Ulaşım, Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı, Beyaz Masa ve BASKİ tahsilat birimi yer alıyor.

Yaklaşık 300 personelin hizmet verebileceği Ek Hizmet Binasında; Başkanlık ve Genel Sekreterlik çalışma ofisleri, konferans salonları, toplantı salonları ve bir de Fırıntaş Kafe bulunuyor.

ORKAN: ÇOK MANTIKLI VE DOĞRU BİR KARAR

Yapısı gereği büyük olduğu için Büyükşehir Belediyesi’ne yakışan bir bina olduğunu söyleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Merkezde bulunan ek hizmet binalarının burada toplanması çok mantıklı ve doğru olmuş. Merkezde gelip gitmek ve park sorunu hep bir problemdi. Buraya gelen insanlar, işlerini çok rahat bir şekilde park sorunu yaşamadan halledebilecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a da çok teşekkür ediyoruz, böyle bir binayı Karesi ilçemize kazandırdığı için. Bu binanın çalışanlarına, Balıkesir’imize, Karesi’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“DAĞINIK OLAN BİRİMLER BİR ARAYA TOPLANDI”

İl genelinde dağınık halde bulunan birimleri ek hizmet binalarında bir araya toplayarak vatandaşlara daha kaliteli ve ulaşılabilir bir şekilde hizmet verebilmeyi amaç edindiklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da; “Edremit’te 8 ayrı noktada personelimiz, vatandaşlara hizmet vermeye çalışıyordu. Bütün Körfez’in ana konuşlanmasını Edremit’te tek bir yerde topladık. Onu da geçtiğimiz yıl tam bugün açtık. Burhaniye’de de binamızı açtık. Orada da Burhaniye bölgesindeki sorunları idare edecek tüm arkadaşlarımızı; BASKİ, İtfaiye gibi Büyükşehir Belediyesi’nin irtibatının tamamen sağlanacağı noktayı oluşturduk. Sadece bunlarla kalmayıp, Bandırma’daki binamızı da güzelleştirdik. Sahile yakın, insanların kolayca gelip gidebilecekleri, devlete yıllarca hizmet etmiş bir binanın tahsisi ve tadilatı bittikten sonra güzel bir binayla Bandırmalı vatandaşlarımıza, onlara yakışır bir şekilde hizmet etmeyi düşünüyoruz” dedi.

YILMAZ: BALIKESİR TÜM ÖZELLİKLERİYLE TANINACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin merkezde dağınık bir şekilde olan birimleri, Kızılay binasında toplayarak Ek Hizmet Binası oluşturduklarını ifade eden Yücel Yılmaz, “Farklı noktalarda hizmet veren dağınık birimlerimizin hepsini buraya taşıdık. Bütün çalışmalarımızı vatandaşımıza daha kaliteli hizmet nasıl veririz, onların şehirdeki konforunu nasıl hissederiz diye yapıyoruz. Giyimimizle, kuşamımızla vatandaşla kurduğumuz ilişkiyle her açıdan şehre yakışır olmalıyız. Ben iddialıyım. İddiamızda şu: 2024 yılı geldiğinde Türkiye’de, Balıkesir’i tüm özellikleriyle tanımayan çok az insan kalacak. Balıkesir denildiği zaman yeşil, güzel, tarımı, turizmi olan, esnafı güler yüzlü, huzurlu, güvenli, insanların çocuklarını okutmak istedikleri, hastanede rahat edebileceklerini bildikleri, eğlenmek istediklerinde eğlenebilecekleri, yeşil görmek istediklerinde pikniğe gidebilecekleri kaliteli bir şehir olarak akla gelecek. Ek hizmet binamızda da güler yüzümüz, hizmet odaklı anlayışımızla vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP