DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.119.5891.319

Balıkesir-İstanbul yolu kapandı, tüm ekipler seferber oldu

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir’de önceki akşamdan bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle Balıkesir-İstanbul karayolu gidiş yönünde trafiğe kapandı. Yolu açmak için çok sayıda ekip çalışmalarını sürdürürken, kamyon ve TIR’ların trafiğe çıkışına izin verilmiyor. Balıkesir-İstanbul Otoban Yolu da yağış nedeniyle zaman zaman trafiğe kapandı. İl genelinde kapanan 327 kırsal mahalle yolunu açmak için çalışmalar sürüyor.

Balıkesir’de önceki gece başlayan etkili kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Şehir merkezinde 30 santimetreyi bulan kar yağışı, ilçelerde ve kırsal mahallelerde yarım metreyi aştı.

İSTANBUL’A GİDİŞ YÖNÜ KAPANDI

Balıkesir-İstanbul karayolu önceki gece 00:00’dan itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle gidiş yönünde ulaşıma kapandı. AFAD Balıkesir İl Müdürü Bayram Şahin, Balıkesir-İstanbul karayolunu gidiş yönünde trafiğe açmak için Karayolları, Büyükşehir Belediyesi, AFAD, DSİ, Emniyet ve Jandarma’dan çok sayıda ekibin çalıştığını söyledi.

KAMYON VE TIRLARA İZİN YOK

Yolda ve bölgede yoğun kar yağışını devam ettiğini kaydeden AFAD İl Müdürü Şahin, “Ekiplerimiz 12 saattir yolu açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışı devam ediyor. Geliş yönünde sıkıntı yok. Balıkesir-Susurluk arası gidiş yönü kapalı. Balıkesir-İstanbul otobanında da zaman zaman kapanmalar oluyor. Balıkesir-İzmir ve Balıkesir Çanakkale yollarımız açık. Balıkesir’de 327 köy yolu kapalı. Ekiplerimiz kapalı köy yollarını ulaşıma açmak içim çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar” dedi.

AFAD VE BELEDİYE EKİPLERİ KUMANYA DAĞITTI

Balıkesir-İstanbul karayolunda mahsur kalan araçlarda bulunanlara AFAD İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sıcak çorba ve kumanya dağıtıldı. Ekipler yolun trafiğe kapanmasının ardından, mahsur kalan çok sayıda araç sürücüsüne ulaşarak sıcak çorba ikram etti. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP