DOLAR27,1669% 0.16
EURO28,9979% 0.31
STERLIN33,3783% 0.08
FRANG30,0386% 0.23
ALTIN1.684,01% 0,56
BITCOIN727.0990.532

Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir: ALGEM, sosyal belediyeciliğin hayata geçirilmiş hali

Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Altıeylül’de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Aydemir, “ALGEM kadınlar, çocuklar ve gençlere yönelik projeler geliştiren birimimiz. Sosyal belediyeciliğin hayata geçirilmiş hali olan ALGEM’de hayaller gerçek oluyor” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, 6 Eylül’de açılışı planlanan yeni ALGEM binası ile ilgili de incelemelerde bulundu, içerisinde sinema salonu, etüt merkezleri, aile danışma merkezi ve sosyal market gibi birçok alanın yer alacağı bina hakkında detaylı bilgi aldı.

Kısa zaman içerisinde açılacak olan Hasan Can Kültür Merkezi’nde sona gelen çalışmalarla ilgili brifing alan Aydemir, açılıştan sonra buranın Altıeylül sosyal etkinliklerinin merkezi olacağını söyledi. Merkezde 450 kişilik konferans ve etkinlik salonu, fuaye alanları ile iletişim ofisleri de yer alacak.

Tarihi binadan restore edilerek yapılan Konakpınar Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulunan Aydemir, Gençlik Merkezi’nin kamp merkezi olarak da hizmet edeceğini söyledi.

YAPRAK TOPLAYIP, YUFKA AÇTI

Kiraz Kırsal Mahallesini ziyaret eden Milletvekili Aydemir, Muhtar İbrahim Cengiz’den mahallenin ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı. Vatandaşlarla sohbet eden Aydemir’in ziyareti sırasında renkli görüntüler ortaya çıktı. Mahalle sakinleriyle yaprak ve bakla toplayan Aydemir, kadınlarla birlikte yufka ve gözleme yaptı. Milletvekili Aydemir, Ak Parti olarak bütün il ve ilçe teşkilatlarıyla yıl boyunca bu ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geldiklerini kaydetti.

Hemşerileri ile güzel bir gün geçirdiğini belirten Aydemir, sıcak ev sahipliği ve güler yüzleri için Kiraz Mahallesi vatandaşlarına teşekkür etti. Aydemir, Atatürk Şehir Hastanesi’ne atanan Başhekim Volkan Yüksel ve Konakpınar Muhtarı Zeki Başaran’ı da ziyaret etti. Aydemir’e, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, Altıeylül Kadın Kolları İlçe Başkanı Süreyya Septel de eşlik etti. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP