DOLAR27,1693% 0.17
EURO28,9468% 0.14
STERLIN33,3148% -0.1
FRANG30,0040% 0.11
ALTIN1.682,44% 0,47
BITCOIN725.7420.354

Balıkesir Tabip Odası: Canımız yanmaya devam ediyor

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir Tabip Odası tarafından tapılan açıklamada BAÜN Tıp Fakültesi’nden İntern Doktor bir meslektaşlarının gencecik Levent’in suisidine tanıklık etmek zorunda kaldıkları ifade edilerek, durumun kendilerini derinden üzüp, yaraladığına yer verildi.

Tabip Odasının açıklaması şöyle: “Üniversite sınavlarında ilk yüzdelik dilimlerde yer alarak Tıp Fakültesine girerek, 6 yıllık zor ve sıkıntılı süreçlerinden sonra Tıp Fakültesini bitirip kutsal hekimlik mesleğini icra etme yetkisi alan Tıp öğretinin bireyleri olarak, insan yaşamını ve esenliğini temel alan dünyanın en eski ve onurlu mesleklerinden birisini icra etmekteyiz.

2020-2021 eğitim öğretim yılı BAÜN Tıp Fakültesi Mezuniyet törenine çok yakın bir süreçte ne yazık ki; BAÜN Tıp Fakültesi’nden İntern Doktor bir meslektaşımızın gencecik Levent’in suisidine tanıklık etmek zorunda kaldık. Durum, bizleri derinden üzüp, yaraladı. Her koşula alışkın, nöbetlerle sabahlamayı, her zorluğa göğüs germeyi bilen, özverilerle sürdürülecek olan bir mesleğin üyeleri olarak her şeye rağmen, değer kattığımız yaşamın, hayat verdiğimiz canların dünyasında her koşulda yaşamaya değer. Hiçbir olumsuzluk bizi yıldırmamalı, korkutmamalı ve çaresiz bırakmamalı.

Pandemi sürecinde birçok meslektaşımız ve sağlık çalışanını kaybetmek bize acı veriyordu ki buna zorlu tıp eğitiminin sonuna gelmiş bir meslektaşımızı kaybetmekle yeniden sarsıldık. Tabii ki gerek yetkililer, gerek kurumlar ve gerekse demokratik kitle örgütleri olarak bizler sosyal sorumluluklarımızı ne kadar yapabildiğimizi sorgulamalıyız. Sevgili genç meslektaşımız Levent’i sevgi ile anıyor, acılı ailesine ve Tıp camiasına, arkadaşlarına Tıp Fakültesi öğrenci ve hocalarına başsağlığı ve sabırlar, Levent’e Allah’tan rahmet diliyoruz.” Cengiz GÜNER

YORUM YAP