DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.120.5370.225

Balıkesir Üniversitesi Rektörü İlter Kuş: Hayvansal üretimde şehirle bütünleşmeye devam edeceğiz

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi üretim çiftliğini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Üniversite olarak her alanda değer üretimi ilkesiyle faaliyet yürüttüklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, “Şehrimizle ve üreticilerimizle işbirliğimizi güçlendirerek, Türkiye’yi doyuran il olarak anılan Balıkesir’in hayvansal üretim alanındaki güçlü konumunu desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi üretim çiftliğini ziyaret etti.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve üniversite üst yönetiminin de yer aldığı programda, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Karahan ve fakülte personeli, fakülte bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Hayvan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şükrü Metin Pancarcı ile Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Azman da sorumluluk alanlarındaki birimler hakkında detaylı bilgi sundu.

Gerçekleştirilen çalışmalarda emeği bulunanlara teşekkür eden Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, yerel yönetimler ve sanayicilerin fakültenin çalışmalarına desteklerinin önemli olduğunu söylerken, yakın zamanda öncelikli hedeflerinin ise kendi binasına sahip bir Hayvan Hastanesini üniversiteye ve Balıkesir’e kazandırmak olduğunu söyledi.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’ya da programa katılımı ve destekleri için teşekkür eden Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, “Bu alandaki faaliyetlerimizi, hayvancılığın önemli ekonomik değer olduğu ilimiz için ayrıca önemsiyoruz. Veteriner Fakültemiz öncelikle hayvan ve halk sağlığının teminatı olan geleceğin Veteriner Hekimlerini yetiştirirken, Hayvan Hastanesi ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi de Balıkesir ve bölge hayvancılığına doğrudan katkılarını sürdürmeye devam edecek” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP