DOLAR27,1669% 0.16
EURO28,9979% 0.31
STERLIN33,3783% 0.08
FRANG30,0386% 0.23
ALTIN1.684,01% 0,56
BITCOIN727.0990.532

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kiraz hasadı yaptı

Yayınlanma Tarihi :

Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Gönen’de çeltik ve meyve üretimi ile yeni başlayan seracılık çalışmalarını inceledi, kiraz hasadı yaptı.

Vali Hasan Şıldak, Türkiye’nin yerüstü ve yeraltı zenginlikleriyle en önemli illerin başında gelen Balıkesir’de  tarım ve hayvancılığın önemli merkezlerinden biri olan Gönen’de kiraz hasadına ve çeltik ekimine katıldı, yeni oluşturulan sera alanlarını gezdi.

Anadolu Etap firmasının Gönen’de bulunan meyve bahçelerini gezerek, Anadolu Etap Kamu İşleri Müdürü Tahir Kalyoncu’dan bilgi alan Vali Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak tarım işçileriyle sohbet etti.

Vali Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Gönen Ticaret Borsası Başkanı ve Mutlular Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu’nun da yer aldığı incelemelerde Gönen’de jeotermal kaynaklı sera kurulumunun gerçekleştirildiği alanları gezerek bilgi aldı.

“MODERN TARIM UYGULAMALARINI ÇOK ÖNEMSİYORUM”

Çeltik üretimiyle ilgili İbrahim Mutlu’dan bilgi alan Vali Şıldak, traktöre binerek çeltik ekim işlemi gerçekleştirdi. Bölgede uygulanması planlanan jeotermal kaynaklı sera kurulumu  çalışması kapsamında ilk etapta 400 dekar sera kurulumunda sona yaklaşıldığının bilgisini alan Şıldak, çalışmaları takdir ederek izlediğini dile getirdi.

Vali Hasan Şıldak, “Gönen’de yapılan modern tarım uygulamalarını çok önemsiyorum. Balıkesir’de pek çok yerde tarım ve hayvancılıkla ilgili örnek çalışmalar var. Bunları hayata geçiren bütün üreticilerimizi, girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Bu nitelikli çalışmalara başta tarım teşkilatımız olmak üzere her tür desteği veriyoruz, koordinasyonu sağlıyoruz. Gönen’de meyvecilik ve çeltik üretimi konusunda son derece güzel, gurur verici işler yapılıyor. Şimdi buna sıcak su kaynakları kullanılarak yapılacak seracılık faaliyetleri ekleniyor. Bu da Balıkesir adına yeni ve son derece memnuniyet verici bir gelişme. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP