DOLAR28,9363% 0.04
EURO31,2265% 0.23
STERLIN36,3615% 0.06
FRANG33,0763% 0.1
ALTIN1.886,74% 0,15
BITCOIN1.279.8710.964

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak: Polisimiz milletin gönlünde

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yayınladığı mesajla emniyet teşkilatının kuruluşunun 176. yılını kutladı. Şıldak, “Zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla, üstlendiği her görevi başarıyla yerine getiren emniyet mensuplarımız milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir” dedi.

Vali Hasan Şıldak, emniyet teşkilatının kuruluşunun 176. yıldönümünü kutladı. Vali Şıldak, “Gücünü kanunlardan, desteğini milletten alan, geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden bu yana, devletimizin bekası, birlik ve beraberliğinin muhafazası ve milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için fedakarca hizmet vermektedir.

Zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla, üstlendiği her görevi başarıyla yerine getiren emniyet mensuplarımız, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, kanunların uygulanmasını sağlamak, kamu düzenini muhafaza etmek, vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sürdürmeleri için özveriyle çalışmaktadır. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde olması, polisimizin tek başına görevini yerine getirmesi ile mümkün değildir. Kamu düzeninin sağlanması,  toplumda huzur ve güvenin sürdürülebilmesi için, vatandaşlarımızın da emniyet güçlerimize yardımcı olması gerekmektedir.

“GAYRETLERİ TAKDİRE ŞAYANDIR”

Emniyet teşkilatımızın, çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen, demokratik değerlere, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşul altında gözeten bir anlayışla, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğine yürekten inanıyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde de üstün bir görev anlayışı ile fedakarca salgınla yapılan mücadeleye destek veren Polis Teşkilatımızın gayretleri takdire şayandır.

İlimizde görev yapan çalışanlarımız başta olmak üzere, bütün Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ncı kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Günü’nü kutlar, görevleri başında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize, görevi başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim” dedi. Mustafa ATİK

YORUM YAP