DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.4070.691

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, uyuşturucudan kurtulan gençlerle buluştu

Yayınlanma Tarihi :

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Valiliğinin uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde başlattığı ‘Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum’ projesinde bağımlı bireylerin, uyuşturucudan kurtulmalarını sağlayan personeli ödüllendirdi. Bağımlılıktan kurtulan gençlere seslenen Şıldak, “Ağustos sonunda İŞKUR’daki çalışma süreniz doluyor. Hangi ilçede ikamet ediyorsanız oralarda size kalıcı iş bulacağız. Siz de çok çalışacaksınız, bizi mahcup etmeyeceksiniz. Çünkü her biriniz taşı sıksanız suyunu çıkarırsınız. Kendinize güvenin” dedi.

Balıkesir Valiliğinin uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde başlattığı ‘Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum’ projesine bugüne kadar 190 kişi başvurdu. Projede kalarak tedavisine devam edenlerden, bir sonraki aşama olan iş hayatına dahil edilme süreci kapsamında 20 kişi İŞKUR’dan sağlanan kontenjan dahilinde kamu kurumlarında 6 ay süreyle istihdam ediliyor.

“TAŞI SIKSANIZ SUYUNU ÇIKARIRSINIZ”

‘Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum’ projesinde bağımlı bireylerin, uyuşturucudan kurtulmalarını sağlayan personeli ödüllendiren Vali Hasan Şıldak, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Uyuşturucuyla Mücadele Biriminde grup terapisinde olan proje kapsamındaki gençlerle ile bir araya geldi.

Şıldak, “Sizlerle görüşüp, tebrik etmek istedim. Hepiniz Balıkesir’e örnek oldunuz. Buradaki arkadaşlarımız da size çok destek oldular. Vali Yardımcımız, İl Sağlık Müdürümüz, Halk Sağlığı Başkanımız, hepsi sizin için çok çalışıyorlar. Ben de sizi ve çalışmaları, yakından takip ediyorum. Ağustos sonunda İŞKUR’daki çalışma süreniz doluyor. Hangi İlçede ikamet ediyorsanız oralarda size kalıcı iş bulacağız. Siz de kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceksiniz. Size gelen kadroları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız sağlıyor. Bu kadrolar için milletvekillerimizle birlikte çaba gösterdik. Bu çalışmalarınız 6 ay süreli olduğu için süre sonunda size özel sektörde iş bulacağız. Siz de çok çalışacaksınız, bizi mahcup etmeyeceksiniz. Çünkü her biriniz taşı sıksanız suyunu çıkarırsınız. Kendinize güvenin” dedi.

“BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRİN”

Projeden faydalananlar için projenin sona ermesi gibi bir durumun olmadığını belirten Şıldak, “Biz sürekli sizi takip edeceğiz. Projenin sonlanması diye bir durum yok. Özel sektördeki işinize de başlasanız biz sizi izlemeye devam edeceğiz. Siz de uyuşturucuyu bir daha asla yanınıza yaklaştırmayın, o çevrelerle bağlantınızı koparın. Biz ömür boyu sizin hep yanınızda olacağız. Ailelerinizle de tanışmak istiyoruz. Onların da mutlu olduğunu düşünüyoruz. Onları yarı yolda bırakmayın. Bizlerden de onlara selam söyleyin” diye konuştu.

Umuda kapı açarak tedavi ve rehabilitasyon sürecine başlayan gençlerin terapi süreçleri dışında da zaman geçirmeleri için Uyuşturucuyla Mücadele Biriminde oluşturulan spor salonunda gençlerle bir araya gelerek sohbet eden Şıldak, azimleri ve kararlılıkları için kendilerini tebrik etti.

Vali Hasan Şıldak, projenin hazırlık süreci ve başlamasından bu yana geçen sürede, başvuru alınmasından tedavi sürecine kadar görev üstlenen personeli başarı belgesiyle ödüllendirdi.

“PROJE DENETİMLİ SERBESTLİK OLARAK ALGILANMAMALI”

Şıldak, ödüllerin verilmesinin ardından gençlere projede kalmaya devam etmelerini söyleyerek, “Bu uyuşturucu yüzünden çok acı çeken insan varken, gözlerinizdeki pırıltıyı görmek, yüzünüzde tebessüm oluşturabilmek, bizim için de bir umut oluyor. Şu ana kadar da 200’e yakın insanımıza bu fırsatı sunmuş olduk. Tedavi için projenin içinde kalan 80’in üzerinde vatandaşımız var. Bu sayılar artacak, yılsonuna kadar belki de katlanacak. Bunları insanlarımıza daha iyi anlatmalıyız.

Bu bir denetimli serbestlik çalışması değil. Böyle algılanmamalıdır. Siz de aynı heyecanla, istekle projenin içinde kalmaya, güç vermeye devam edin” diye konuştu. Vali Şıldak, gençlerle sohbet ederek, iki gencin keman ve kanunla yaptığı müzik dinletisini dinledi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP