Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir yardıma koştu

Balıkesir yardıma koştu

Balıkesir Valiliği, Balıkesirlilerin deprem bölgesine yardıma koştuğunu açıkladı. Valilikten yapılan açıklamaya göre; Balıkesir’den bin 486 kamu görevlisi ve gönüllüsü, 139 iş makinesi, 149 araç deprem bölgesine gitti. Balıkesir’den 252 TIR yardım malzemesi bölgeye ulaştı, 29 TIR’da hazır bekletiliyor.

Türkiye’yi yasa boğan yüzyılın en büyük deprem felaketlerinden biri olan Kahramanmaraş depremi için Balıkesir’de seferber oldu. Valilik, deprem bölgesine yapılan yardımlarla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Depremin ilk saatlerinden itibaren başta Balıkesir Valisi Hasan Şıldak olmak üzere değişik kurum ve kuruluşlardan arama-kurtarma, sağlık, güvenlik, teknik, dini, psiko-sosyal destek vb. birçok alanda hizmet vermek üzere kamu görevlileri ve gönüllülerin deprem bölgesine intikali sağlanmış olup, şimdiye kadar bin 486 kişi bölgede görev almıştır. Bölgeye gönderilen iş makinesi sayısı 139 olup, araç sayısı 149’dur. İhtiyaç durumuna göre gönderme işlemlerine devam edilmektedir.

252 TIR YARDIM GÖNDERİLDİ

Bölgede ihtiyaç duyulan yiyecek, içecek, giyinme, barınma, tıbbi malzeme vb. yüzlerce çeşit ihtiyaç maddesinin gönderilmesinde de resmi birimlerimizin yanı sıra, hayırsever kişi ve kuruluşların desteğiyle şimdiye kadar Balıkesir’den 252 TIR malzemenin bölgeye intikali sağlanmış olup, lojistik depoların dolduğu bilgisi verildiğinden dünden itibaren de 29 TIR yardım malzemesi bölgeye gönderilmek üzere ilimizdeki depolarda hazır bekletilmektedir.

Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla afet bölgesindeki çalışmalara ve afetzedelere destek olan resmi ve özel tüm kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarına, hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP