DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.963.482 0.445
Yayınlanma Tarihi :

Başkan Kafaoğlu: Sırayla çözeceğiz

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Edremit’te incelemelerde bulundu. Vatandaşa çorba ikram edip, pazarda halkla buluşan Başkan Kafaoğlu, Edremit Belediyesi’nde ilçenin sorunlarını Başkan Kamil Saka’dan dinledi. Kafaoğlu, “Sevgi dilinin hakim olduğu anlayışlımız var. Edremit’in açmak istediği Gümrük Kapısı öncelikli işlerimiz arasında olacak” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, dün sabahtan akşama kadar Edremit’te incelemelerde bulundu, vatandaşlar ve muhtarlarla bir araya gelerek sorunları dinledi. İlk olarak sabah namazı sonrası vatandaşlarla buluşan Başkan Kafaoğlu daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı çorba ikramına katıldı. Esnafı dolaşan, pazar yerini ziyaret eden ve vatandaşlarla bir araya gelen Kafaoğlu’na Edremit halkı büyük ilgi gösterdi.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı ziyaret eden Başkan Zekai Kafaoğlu, çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu, ilçeye yapılan yatırımlara ilişkin bilgi verdi.

Edremit İlçe Pazarı’na geçen Kafaoğlu ve kurmayları vatandaşlar ile sohbet ederek dertlerini dinledi, Edremit ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlattı.

“KAVŞAK DÜZENLEMELERİ VE GÜMRÜK KAPISI ÖNCELİKLİ”

Pazar ziyareti sonrasında Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Başkan Saka’dan ilçe ve belediye çalışmalarına ilişkin bilgiler aldı.

Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun göreve gelmesi ile birlikte koordineli bir çalışmanın başlamış olmasından duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Kamil Saka, “Edremit’in en önemli problemleri arasında Edremit-Güre-Akçay-Altınoluk hattındaki kavşakların düzenlenmesi yer alıyor. Özellikle yaz aylarında bu yollar adeta kilit halini alıyor. Bu sorunun çözümü için Büyükşehir Belediyemizden desteklerini bekliyoruz.

Bir diğer problemimiz Güre’ye yapılmasını planladığımız gümrük kapısı. Bunu sağladığımız takdirde turistlerimizi bu bölgede daha fazla süreyle sıkmadan tutabileceğiz. Havalimanı’ndan giriş yapan turistlerimiz 2-3 gün burada kaldıktan sonra bu kapıdan Yunanistan’a geçebilecek. Veya oradan bize gelişler olmaya başlayacak. Bu da bir turistin geldiğinde bin Euro gibi para bırakmasını sağlayacak. Bu da bizler için çok önemli” dedi.

“SEVGİ DİLİ HAKİM, SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Artık sevgi dilinin hakim olduğu ortak çalışmanın ürünü bir belediyecilik anlayışımız var. Belediye başkanları sorunlarını konuşarak çözer hale geldi. Hiçbir Belediye Başkanım hakkını, yargı mercilerinde aramayacak. Konuşarak tüm sorunları çözebiliyoruz.

Bugün Edremit’teyiz. 30 yıla dayanan dostluğumuz olan büyüğümüz Kamil Saka’nın misafiriyiz. Sorunları var. Hepsini sırasıyla çözeceğiz. Açmak istedikleri Gümrük Kapısını bugün bizler yapmazsak Küçükkuyu bunu halledecek. Biz başaramamış olacağız. Bu konu bizlerin öncelikli işleri arasında. Yollar konusuna gelecek olursak. 2018 yılını asfalt yılı ilan ettik. Asfaltlanmamış yolumuz kalmayacak. Edremit-Güre-Akçay-Altınoluk hattındaki ana yoldaki kavşak düzenlemeleri ile ilgili gerek Bakanımız ile gerekse Karayolları Genel Müdürümüz ile görüştük. Projelerini tamamladığımız gibi ihaleye çıkacaklarının müjdesini verebilirim” dedi.

Edremit’te Belediye meclis üyeleri, oda başkanları, mahalle muhtarları ve teşkilat başkanlarının katıldığı yemek organizasyonuna katılan Başkan Zekai Kafaoğlu burada da mahalle muhtarlarının sorularını yanıtladı. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP