DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

BAÜN Öğrencilerinden Ford Otosan’a Teknik Gezi

BAÜN Öğrencilerinden Ford Otosan’a Teknik Gezi

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Balıkesir Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü öğrencileri, Eskişehir Ford Otosan Fabrikası’na düzenlenen teknik geziyle sektörel bilgilerini artırdı. Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Akolaş’ın danışmanlığında gerçekleştirilen gezide, öğrenciler otomotiv sektöründeki üretim süreçlerini ve güncel teknolojileri yerinde görme fırsatı buldu.

Teknik gezi kapsamında öğrenciler, Ford Otosan Fabrikası yetkililerinden detaylı bilgi alarak üretim hatlarını ve teknolojik süreçleri inceledi. Otomotiv sektöründe kullanılan modern üretim teknikleri, motorlu araç teknolojileri ve otomobil üretimindeki son gelişmeler öğrencilere tanıtıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Akolaş, öğrencilere yönelik yaptığı açıklamada, “Bu tür teknik geziler, teorik bilgilerin pratiğe döküldüğü, öğrencilerin sektörel deneyim kazandığı önemli fırsatlardır. Ford Otosan Fabrikası, otomotiv endüstrisindeki öncü konumuyla biliniyor. Bu gezide öğrencilerimiz, fabrikanın üretim süreçlerini yakından gözlemleyerek sektörel bilgilerini güçlendirdi. Aynı zamanda, gelecekte kariyer yapabilecekleri bir sektörü yerinde tanımış oldular” dedi.

Balıkesir Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü öğrencileri, teknik gezi sonrasında edindikleri deneyimleri sınıf içindeki uygulamalara da aktarma fırsatı bulacak.

Kaynak : Basın Bülteni

YORUM YAP