DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.7901.008

Behnan Kabakçı: Sözleşmeyi imzalayan o parayı ödemek zorunda

Yayınlanma Tarihi :

Kabakçı Emlak sahibi Behnan Kabakçı, ev satın alırken ya da kiralarken emlak komisyoncusuyla sözleşme imzalayanların, komisyoncu ücretini mutlaka ödemek zorunda olduklarını söyledi.

Emlakçıyı devre dışı bırakarak komisyon ödemekten kaçınmanın mümkün olmadığını anlatan Kabakçı, “Mahkemelerin kararı da bu yönde. Sözleşmeyi imzalayan o parayı ödemek zorunda! Ev alacak, satacak veya kiralayacak iseniz, ilk yapacağınız iş bir emlakçıya başvurmak” dedi.

“ARTIK, SOKAK SOKAK GEZEREK, KİRALIK EV ARAYANLAR YOK”

Eskiden kiralık veya satılık ev arayanların, aradıkları semti cadde cadde, sokak sokak gezdiklerini, evlerin camlarına bakarak kiralık veya satılık yazısı var mı diye baktıklarını anlatan Kabakçı, “Artık modern toplumda mesleklerin etkisi, uzmanlık geliştikçe gelişti. Şimdi ev sahiplerinin kendi evlerini satma veya kiralama için ayıracakları ne zamanları var ne de enerjileri. Kaldı ki artık, sokak sokak gezerek kiralık ev arayanlar da yok. Evlerin camında kiralık yazılı asılı olsa da, irtibat adresi olarak bir emlak komisyoncusunun adı ve iletişim bilgileri yazılı. Emlak komisyonculuğu artık uzmanlık isteyen bir meslek” diye konuştu. Cengiz GÜNER

YORUM YAP