Yayınlanma Tarihi :

Beklenen Yağmur Başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün yaptığı uyarılarının ardından Balıkesir’de beklenen yağmur öğle saatlerinde başladı.

Beklenen Yağmur Başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün yaptığı uyarılarının ardından Balıkesir’de beklenen yağmur öğle saatlerinde başladı. Kent genelinde hava bir anda karardı ve yoğun sağanak yağış etkisini göstermeye başladı.

Yetkililer, olası sel ve taşkın riskine karşı vatandaşların hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti. Vatandaşların mümkünse evlerinden çıkmamaları, zorunlu hallerde ise büyük dikkat göstermeleri gerektiği vurgulandı. Özellikle sürücülerin, su baskınlarına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarılar yapıldı.

Meteoroloji uzmanları, yağışların önümüzdeki saatlerde de devam edeceğini ve su baskını riskinin yüksek olduğunu bildirdi. Ayrıca, sağanak yağışlarla birlikte yıldırım düşme tehlikesinin de bulunduğu belirtilerek vatandaşların açık alanlarda bulunmaktan kaçınmaları gerektiği ifade edildi. Vatandaşların bu süreçte güvenliklerini ön planda tutmaları ve resmi uyarıları takip etmeleri önemle tavsiye edilmektedir.

Kaynak : Zeynep Gafarov

YORUM YAP