Yayınlanma Tarihi :

Birlikte toprağa verildiler

Balıkesir’de uzun yıllardır yerel gazetelerin basım işini üstlenen matbaa ustası Mustafa Ergin, korona virüse yakalanan annesine hastanede refakat ederken kendisi de koronavirüse yakalandı. Ergin’in yoğun bakımda hayatını kaybetmesinin ardından kısa bir süre sonra annesi Tomris Ergin’in de yaşama gözlerini yumdu. Anne oğul birlikte toprağa verildi.

Balıkesir basın camiasının sevilen ismi Mustafa Ergin, koronavirüs salgını nedeniyle önceki gün yaşamını yitirdi. Atatürk Şehit Hastanesi’nde 10 gündür tedavi görmekte olan 56 yaşındaki Ergin, sabaha karşı entübe edildi ve bir kaç saat sonra da hayatını kaybetti. Acı haber üzerine hastaneye akın eden arkadaşları, cenaze işlemleriyle uğraştığı sırada ikinci acı haberi aldı.

AYNI SAATLERDE ANNESİ DE VEFAT ETTİ

Ergin’in kendisine refakat ettiği sırada bulaş olduğu Balıkesir Devlet Hastanesindeki annesi Tomris Ergin de, aynı saatlerde yaşama gözlerini yumdu.

PEŞ PEŞE TOPRAĞA VERİLDİLER

Cenazeleri hastanelerden aynı ambulansla alınan Mustafa Ergin ile annesi Tomris hanımın naaşları evlerinin önüne getirildi ve burada helallik alındı. Anne ile oğlunun cenazeleri Çınarlıdere Mezarlığında peş peşe toprağa verildi.

BABA DA AYNI TARİHTE ÖLDÜ

Annenin naaşı 5 yıl önce aynı gün vefat eden eşinin yanına, Balıkesir basınının çilekeş ismi Mustafa Ergin de aile büyüklerine yakın bir adaya defin edildi. Cenaze törenine Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, gazeteciler ile Ergin ailesinin yakınları katıldı. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP