DOLAR28,9307% 0.05
EURO31,2085% 0.16
STERLIN36,3999% 0.13
FRANG33,0624% 0.04
ALTIN1.887,30% 0,18
BITCOIN1.279.1091.033

Bölgesel Amatör Lig’de PCR testi zorunlu olacak

Yayınlanma Tarihi :

Bölgesel Amatör Lig (BAL) karşılaşmalarının öncesinde PCR Testi yapılacak. Fikstür çekim töreninde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  Amatör İşlerden Sorumlu Başkan Vekili Ali Düşmez, “”Bu Bilim Kurulu’nun, Sağlık Bakanlığımızın ortaya koyduğu kesin bir kuraldır.  Bunlar kulüplerin sorumluluğunda ancak biz de bu yükü hafifletmenin çalışmaları içindeyiz” dedi.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen BAL kura çekim töreninde konuşan Ali Düşmez, Milli Takım ile birlikte İspanya’ya gitmek yerine kura törenine katılmayı tercih ettiğini belirterek, “11’nci sezonumuz Türk futboluna, amatör futbol camiasına ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Covid-19 salgını nedeniyle dünyanın büyük sıkıntılar çektiğini hatırlatan Ali Düşmez, “Ülkemiz de bunu hissetti. Bir savaş var. Spor camiası olarak büyük bir mücadele veriyoruz ve vermeye devam ediyoruz. En başından bu yana Federasyonumuz, kurullarımız, spor camiasına güvendik ve futbolumuz için en iyi kararları aldık. Bir konuyu vurgulamak istiyorum. TFF’nin her alanda futbolu oynatmaktan başka hiçbir düşüncesi olmadı. Başta Başkanımız Sayın Nihat Özdemir olmak üzere, devletimizle iş birliği halinde maçların oynanması için çalışmalarımızı yürüttük. Sorumlusu olduğum amatör futbol için de arkadaşlarımla birlikte ilk günden beri aynı fikirde idik. Salgının en yoğun olduğu dönemde dahi çalışmalarımıza devam ettik. Daima müsabakaların yapılması yönünde odaklandık. Devletimiz ile TFF Sağlık Kurulu ve Bakanlık Bilim Kurulu’nun tavsiyelerini aldık ve bundan sonra da almaya devam edeceğiz” dedi.

BAL’ın farklı bir işleyişi olduğunun altını çizen Düşmez, “Amatör kurullarımızla birlikte bir program oluşturduk. 2 bin 500 civarında maç oynatarak  sezonu tamamlıyorduk. Ancak bu sezonun yarısını kaçırmamıza rağmen TFF’nin isteği, devletimizle görüşmelerimiz sonunda kısa ve öz  program yapmayı uygun gördük. Statü onaylandı ve tüm kamuoyu ile paylaştık. Şartlar uygun olursa devam edeceğiz. 17-18 Nisan’da başlayacağımızı söyledik. Son şartları da değerlendirip kesin tarihi kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

“Dostluk içinde, el ele vererek maçları yürütelim”

Amatör camianın sezonda 120 bin maç oynanan büyüklükte olduğunu ifade eden Düşmez, “Bizim en iyi bildiğimiz iş bu. Ümidim o rakamları artırmak. Ancak bu sezon bin 360 gibi maçla bu ligi tamamlamak istiyoruz. Katılan, emek veren, takımlarımıza, ASKF Başkanlarımıza, kulüp başkanlarımıza, antrenörlerimize, sporcularımıza ve tüm amatör futbol ailesine  başarılar diliyorum. Amatör kurulumuzun  hazırladığı bu programa destek veren,  kulüplerimizin katılımını da sağlayan TFF Başkanımız Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum” dedi.

Kulüplerden; centilmence, seyircisiz maçlarda kurallara riayet ederek, Fair Play ve dostluk çerçevesinde maçların oynanmasını istediklerini ifade eden Ali Düşmez, “Dünyanın ve ülkemizin geçtiği bu zor günlerde bu işe emek veren tüm Amatör camiamızdan  yardımcı olmalarını rica  ediyorum. Herkes büyük mesai verdi. Kulüpleri de anlıyoruz, imkanları kolay değil, onları da biliyoruz ama Covid nedeniyle her alanda sıkıntı var. Bu ortamda el ele vererek, bu ligi tamamlamayı üzerimize düşen bir görev olarak düşünüyorum. Sizlerden de bunu rica ediyorum. Sağlıkla başlayalım, sağlıkla bitsin. Hiçbir ferdimizin burnu kanamadan, bu illet bizlere musallat olmadan maçlarımız bitsin” ifadelerini kullandı.

“Bu yükü hafifletmenin çalışmaları içindeyiz”

Kulüplerin Covid-19 PCR testlerini yapacağını ifade eden Ali Düşmez, “Bu Bilim Kurulu’nun, Sağlık Bakanlığımızın ortaya koyduğu kesin bir kuraldır.  Bunlar kulüplerin sorumluluğunda ancak biz de bu yükü hafifletmenin çalışmaları içindeyiz” dedi.

Kulüplerin sorumlu kişilerinin sosyal medyada vakit harcamalarının hizmet aksaklığına yol açacağını ifade eden Düşmez, “Bizler her zaman kulüplerimizin yanındayız. Bizlere her konuyu sorabilirsiniz. TFF bir kurum ve kurumsal olarak çalışmaktadır. O yüzden sosyal medyadaki arkası önü olmayan, gerçek dışı haberleri dikkate almayın. Resmi bildirimlerimizi sitemizden takip edin” çağrısında bulundu.

YORUM YAP