Yayınlanma Tarihi :

Burhaniye çıkarması

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Burhaniye’de çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Kafaoğlu, Burhaniyelerle kucaklaştı. Burhaniyelilere sabah çorbası ikram eden Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ak Parti İlçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle buluştu. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Belediye Başkanı Necdet Uysal’ı ziyaret eden Kafaoğlu ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı, sanayi sitesinde esnafı dinledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Burhaniye’de incelemelerde bulundu. Burhaniye Belediyesini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Belediye Başkanı Necdet Uysal’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kafaoğlu, gerek havalimanıyla gerek yeni hastane binasıyla çehre değiştiren Burhaniye’nin önünün çok açık olduğunu söyledi. Burhaniye’de yaşamak isteyenlerin acele etmesi gerektiğini ifade eden Zekai Kafaoğlu, “Burhaniye’nin değeri her geçen gün artacak. Gelmek isteyenler geç kalmadan bir an önce gelsin, Burhaniye’de yerini alsın” dedi.

ESKİ KAYMAKAMLIK BİNASI RESTORE EDİLECEK

Yerel yönetimlerin hizmet demek olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi olarak Burhaniye’yi önemsediklerini vurgulayan Kafaoğlu, “Burhaniye Körfez’in incilerinden birisi. Değerini biliyoruz. Burada büyükşehir olarak konuşlanacağız. Eski kaymakamlık binası bize tahsis edildi. Oranın restorasyonunu tamamlayacağız ve böylece Büyükşehir Belediyesi’nin birimleri de artık burada resmen kendi binasında toplanmış olacak. Burhaniye’deki sorunların çözümü ve yeni hizmetlerin hayata geçirilmesi için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

“BURHANİYE İÇİN ORTAK HAREKET EDELİM”

Başkan Uysal’dan, Burhaniye Belediyesi’nin mega projeleri arasında yer alan ve ilçenin ekonomisine ciddi katkı sağlayacak olan Olive Garden Emlak Konut Projesi’yle ilgili detaylı bilgi alan Kafaoğlu, projenin bazı meclis üyelerinin karşı gelmesi nedeniyle meclisten geçmemesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek şunları söyledi:

“Söz konusu proje beni de heyecanlandırdı. Başkanımız Necdet Uysal, mevcut derenin denize döküldüğü alanda, modern şehircilik anlayışına uygun, güneş enerjisinden de istifade edecek şekilde, GES projelerine ve sosyal donatılarına kadar hazırlanmış bir projeye imza atmış. Ama projenin meclisten geçirilmemesi beni üzdü. Burada iktidardı, muhalefetti düşüncesini bir kenara bırakıp Burhaniye’nin menfaatleri doğrultusunda, ilçenin önünü açacak her projede ortak hareket edilmesi lazım. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama öznemiz Burhaniye ise sineler, yürekler toplu vurmalı. Tarih bir gün bizi yazacak, bizi yargılayacak. O dönemde hayırlı projelere engel olanları da yazacak, katkı sağlayanları da. Onun için olumlu projelere herkesin destek vermesini talep ediyorum. Küçük, sığ siyasi düşünceleri aşmamız lazım. Çünkü bu millet bize bir sorumluluk verdi. Sadece belediye başkanlarına değil meclis üyelerine de sorumluluk verdi, onları da bu halk seçti. Meclis üyelerinin de bu halka karşı sorumluluğu var.”

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNE DESTEK

Burhaniye’deki küçük esnafın daha rahat bir ortamda çalışabilmesine zemin hazırlayabilecek bir imkan oluşturulmasını ve Burhaniye’nin ihtiyacına cevap verecek küçük bir sanayi sitesinin kurulmasını da önemsediğini vurgulayan Kafaoğlu, Zeytincilik Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) başka gıda üretim merkezleri ekleme taleplerini de haklı bulduğunu belirtti.

Kafaoğlu, “Zeytinle ilgili işletmeler 3-4 ay çalışıyor. Ondan sonra OSB boş kalmış oluyor. O dönemlerde de gıdayla ilgili bir takım üretim merkezlerinin olmasının hem OSB’nin canlanmasına hem de Burhaniye’nin ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu noktada da gayret sarf edeceğim” dedi.

Başkan Uysal da, Burhaniye’ye yaraşır yatırımlar konusunda daha fazla destek beklediklerini söyledi ve karşılıklı işbirliği içinde daha hızlı bir şekilde hizmet üretileceğine inandığını belirterek, Burhaniye’ye gösterdiği ilgi için Kafaoğlu’na teşekkür etti.

SANAYİDE ESNAFI DİNLEDİ

Belediye ziyaretinin ardından Burhaniye Sanayi Sitesini ziyaret ederek esnafla sohbet eden Başkan Zekai Kafaoğlu, daha sonra Burhaniye’de görev yapan Mahalle Muhtarları ve Burhaniye Belediye Meclis üyeleriyle yemekte bir araya geldi. Burhaniye ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına ilişkin bilgiler veren Başkan Kafaoğlu, daha sonra muhtar ve belediye meclis üyelerinin sorularını yanıtladı.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Burhaniye’deki merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Başkan Kafaoğlu, pazar yerine geçerek halkı dinledi. Esnafın ve halkın merak ettikleri konularda bilgiler veren Başkan Zekai Kafaoğlu, Ak Parti Burhaniye İlçe Teşkilatının organize ettiği ‘Vefa Yemeği’ne İl Başkanı Hasan Demiraslan ile birlikte katıldı. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP