DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.964.236 0.653
Yayınlanma Tarihi :

Burhaniye yardım için kenetlendi

Burhaniye yardım için kenetlendi

Deprem felaketinin ardından Burhaniye’de de Burhaniye Belediyesi’nin öncülüğünde Afet Yardım Kampanyası başlatıldı. Enkaz altındaki canların kurtarılması için gereken makinelerden, kurtarma ekibine, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasından deprem bölgesinden gelen afetzedelerin konuk edilmesine dek tüm sorunların çözümüne destek için Burhaniye’de herkes el ele verdi.

Deprem felaketinin yaşanmasının ardından Burhaniye Belediyesi Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde yardımları toplamaya başladı. Burhaniyelilerin kayıtsız kalmadığı kampanya’da ilk bir haftada 14 bin 500 kilogram kuru gıda, 7 bin 800 kilogram konserve hazır yemek, 7 bin 200 battaniye, bin 500 koli bebek maması ve bezi, 6 bin 400 kilogram yaş sebze ve meyve, 230 koli hijyen malzemesi, bin 60 koli giyim malzemesi, 32 koli tıbbi malzeme, 190 soba ve ısıtıcı başta olmak üzere çeşitli yardım malzemeleri toplandı.

21 TIR, İŞ MAKİNELERİ VE ARAMA KURTARMA EKİBİ AFET BÖLGESİNE GİTTİ

Temel gıda, su, kışlık giyim, ısıtıcı gibi afet bölgesinde acil ihtiyaç duyulacak malzemelerden oluşan 21 TIR Burhaniye’den afet bölgelerine sevk edildi. Afetin ilk günlerinde, enkaz arama çalışmalarında kullanılmak için 4 iş makinesi operatörleri ile birlikte yanlarında jeneratör ve kurtarma malzemeleri ile bölgeye en kısa sürede ulaşmak için Burhaniye’den yola çıktı.

AFAD eğitimi olan belediye personelinden oluşan 23 kişilik ekip de afetin ilk günlerinde deprem bölgesine ulaşmak için yola çıktı. Arama kurtarma çalışmalarında görev alan ekipler enkaz altında yardım bekleyen depremzedelerin kurtarılması için var güçleriyle çalıştı

İLÇEYE GELEN DEPREMZEDELER İÇİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Deprem bölgesinden Burhaniye’ye gelen vatandaşlar için desteğe hazır olduklarını belirten Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Burhaniye halkının destekleriyle, depremzede vatandaşlarımızın burada da ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Belediyemiz bünyesindeki tüm misafirhanelerimizi depremzede vatandaşlarımızın kullanımına sunarken, bir yandan da yardımseverlerimizin Burhaniye’de boş vaziyette duran ikinci evlerini Nisan ayı sonuna kadar ilçemize afet bölgesinden gelen  vatandaşların kullanımını sağlamak için çalışmalar başlattık. Yerleştirildikleri misafirhane, ev ve otellerde ihtiyaç duydukları gıda giyim vb. ihtiyaçları ilk elden kendilerine teslim ediliyoruz. Belediyemiz imkanlarını, depremzedelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmaya hazırız” dedi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP