DOLAR28,9531% 0.05
EURO31,3820% 0.02
STERLIN36,6164% 0.02
FRANG33,1917% 0.13
ALTIN1.888,18% 0,19
BITCOIN1.217.4195.19

Büyükşehir, Mehmetçiğe spor aletleri yolladı

Yayınlanma Tarihi :

Mardin’in Mazı Dağı Bölgesi Evciler Jandarma Karakolu’nda görev yapan ve çarşı iznine çıkamadıkları için spor aletleri talep eden Mehmetçiğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yanıt verdi ve talep edilen tüm aletler karakola ulaştırıldı.

Mardin’in Mazı Dağı Bölgesi Evciler Jandarma Karakolu’nda görev yapan Mehmetçiklerin, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na ulaşarak istedikleri spor aletleri Mardin’e ulaştı.

Sosyal medya üzerinden gelen talebe anında cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kendisinden talep edilen spor aletlerini vakit geçirmeden temin ederek yola çıkarmıştı. İstenen spor aletleri ile Evciler Jandarma Karakolu’nda spor salonu kuruldu, bu karakolda görev yapan askerler, dün Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu görüntülü olarak arayarak teşekkür etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, son derece hassas bir dönemden geçtiklerini belirttiği telefon görüşmesinde Mardin Mazı Dağı Evciler Jandarma Karakolu Komutanı Üsteğmen Fatih Polat aracılığı ile askerlere şunları söyledi:

“Askerlerimizi, Mehmetçiğimizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Rabbim, sizlere güç kuvvet versin. Onlar için ne yapsak azdır. Sizlerden böyle bir talep geldi. Orada bir dağ karakolunda, askerlerimizin spor aletleri konusunda ihtiyaçları olduğunu söylemişlerdi. Siz kendi gayretleriniz ile bir pinpon masası ve televizyon kazandırmışsınız. Dedik ki, bizde diğer ihtiyaçlarını karşılayalım. Balıkesir’den oraya hem sevgilerimizi muhabbetlerimizi iletelim hem de onların gönüllerini yapalım. Askerler bizim her şeyimiz, onlar sayesinde buralarda rahat ediyoruz. Devletimizin, milletimizin, bayrağımızın bekçisi onlar. Onlar için ne yapsak azdır. Cenab-ı Allah birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi hiç bozmasın. İnşallah ülkemizi bölmek isteyenlere de fırsat vermesin. Nasıl Kurtuluş Savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu millet ve kahraman Mehmetçiğimiz destan yazdıysa O’nun kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni korumak ve kollamak için bugün de Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde askerlerimiz dün Fırat Kalkanı’nda bugün de Zeytin Dalı operasyonunda Afrin’de kahramanlıklar gösteriyorlar, destanlar yazıyorlar. Bütün dualarımız, gönüllerimiz, yüreklerimiz sizlerle beraber. Cenab-ı Allah sizleri muzaffer eylesin inşallah. Gönderdiğimiz aletleri güle güle kullanın inşallah. Askerlerimiz böylelikle kendilerini geliştirme imkanına sahip olacaklar. Her şey gönlünüzce olsun.”

Evciler Jandarma Karakolu’na GYM Köşe İstasyonu, Profesyonel Koşu Bandı, Profesyonel Eliptik Bisiklet, Doğal Kaukçuk Kaplı Altıgen Dambıl, Dambıl Sehpası, Oyun Konsolu, Langırt Masası, Çay Kazanı, Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı gönderildi. Mustafa ATİK

YORUM YAP