DOLAR28,9674% 0.03
EURO31,8620% 0.25
STERLIN36,8119% 0.17
FRANG33,2043% 0.2
ALTIN1.903,33% 0,10
BITCOIN1.096.184-0.566

Canbey, Çanakkale Zaferini kutladı

Yayınlanma Tarihi :
Canbey, Çanakkale Zaferini kutladı

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümünü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Canbey, yaptığı açıklamada; “Vatanımızın bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden yüzbinlerce kahramanımız, verdikleri destansı mücadeleyle Çanakkale Geçilmez sözünü tarihe nakşetmişlerdir. Bizlere düşen en büyük sorumluluk, kahraman ecdadımızın aziz mirasına sahip çıkarak, her ne iş yapıyorsak yapalım ülkemiz için layıkıyla yapmak, Çanakkale ruhunu, heyecanını, azmini ve kararlılığını her zaman kalbimizde hissetmektir” dedi.

Çanakkale Zaferinin; dönemin en modern ordularını dize getiren, yedi düvele meydan okuyan, tarihin akışını değiştiren şanlı bir destan olduğunu vurgulayan Milletvekili Canbey, “O dönemki tüm olumsuz koşullara rağmen, iman, azim ve vatan sevgisiyle kazanılan zafer, İstiklal Harbimizi de kazanmamızı sağlayan mücadeleci ruhun güçlenmesine vesile olmuştur. Kahraman ecdadımızın Çanakkale’de yaktığı meşale, istiklal mücadelemizde ve Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunda yolumuzu aydınlatmıştır” dedi.

Milli mücadele dönemlerinde Balıkesir insanının her ihtiyaç anında en ön safta yer aldığını vurgulayan Canbey, “Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’imizin evlatları olarak, Çanakkale’nin kahraman askeri Seyit Onbaşı’nın torunları olarak, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir durum ve şartta taviz vermeyeceğiz. Dün olduğu gibi yarın da vatanımız için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, tüm kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla yad ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM YAP