DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

CHP Milletvekili İnce: Bunlar kafayı kırmış!

CHP Milletvekili İnce: Bunlar kafayı kırmış!

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin Balıkesir İl kongresinde hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. İnce, “Hocaefendi dediler, terörist çıktı. Zarrab’a hayırsever dediler, itirafçı çıktı. Hizmet ehli dediler, terörist çıktı. Yunanistan’a gidip Yunanistan Başbakan’ı 43 yıldır Kıbrıs’ta işgal var dedi. Türkiye ne ile uğraşıyor, utanmadan sıkılmadan üniversitede hocalık yapan önünde doktor unvanı olan insanlar Nuh’un cep telefonu ile oğlunu aradığını konuşuyor. Kafayı kırmış bunlar, kafayı kırmış” dedi.

Balıkesir’de CHP İl kongresinde partililere seslenen Yalova Milletvekili Muharrem İnce hükümeti eleştirdi. İnce, tarım, hayvancılık politikalarından en büyük zararı gören ilin Balıkesir olduğunu kaydetti.

Konuşmasının başında mikrofonda arıza oluşunca İnce, “Mecliste AKP’liler kesemedi benim sesimi burada mı keseceksiniz? Son şansımı deneyeceğim, bir daha Davos’a gelmem diyordu ya bir daha susarsa konuşmam” dedi.

“EN FAZLA ZARARI BALIKESİR GÖRDÜ”

İnce, “Bu hükümetin tarım, hayvancılık, zeytincilik uygulamalarından en fazla zararı Balıkesir gördü. 3 Kasım 2002’ye geri dönelim, Türkiye’nin terör sorunu yoktu, Türkiye’nin 3Y sorunu vardı. Yolsuzluk, yasaklar ve yoksulluk sorunu. AKP bu 3Y’yi bitireceğiz dedi, bunlar Y uzmanı oldu. Anadolu toprakları 1071’den bu yana böyle yüzsüzlük görmedi. Yağmacılık bunların asıl işi oldu. Yandaşlık, yiyicilik, yobazlık, yalancılık, yalakalık, yılışıklık bunların işi değil mi? Bunlar Y uzmanı. Kandıran  kandırana bunları, önüne gelen kandırıyor.

Rahmetli Kamer Genç’e yapılan saldırıyı hatırladım. Kürsüye çıkınca Kamer abi ‘Fetöş’ diyordu vay efendim sen ‘Muhterem Hoca Efendiye nasıl Fetöş dersin’ diye üstüne yürüdüler. Hocaefendi dediler terörist çıktı. Zarrab’a hayırsever dediler itirafçı çıktı. Hizmet ehli dediler terörist çıktı. Barış elçisi dediler, bombacı çıktı. Esad’ı Esed yaptılar, Yunanistan’a gidip Yunanistan Başbakan’ı 43 yıldır Kıbrıs’ta işgal var dedi. Türkiye ne ile uğraşıyor utanmadan sıkılmadan üniversite hocalık yapan önünde doktor unvanı olan insanlar Nuh’un cep telefonu ile oğlunu aradığını konuşuyor. Kafayı kırmış bunlar kafayı kırmış” dedi.

“İNEK YABANCI, AYRAN MİLLİ İÇECEK ÖYLE Mİ?”

Ukrayna’dan buğday, İngiltere’den arpa, Arjantin’den soya, Brezilya’dan mısır, Kanada’dan bezelye alan Türkiye olduğunu kaydeden İnce, sözlerine şöyle devam etti: “Biz ilkokula giderken Türkiye’yi dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden birisi olarak anlatıyorlardı. Bugün dışardan mercimek, saman, inek alan ülkeyiz. İnek Uruguay’dan, saman Yunanistan’dan ayran yerli ve milli içecek öyle mi? Yav inek, saman yabancı ayran nasıl yerli oluyor?

“AĞAR KEFİL OLUYOR, MÜDÜR TAHLİYE OLUYOR”

Mehmet Ağar kefil oluyor, İstanbul Emniyet Müdürü de tahliye oluyor. Kefile bak, tahliyeye bak, mahkemeye bak, yargıya bak. Çevre Bakanlığı tarhana çorbası yapmış adını da ‘Ak tarhana’ koymuşlar. 500 gram yazıyor üzerinde tartıyorsun 250 gram geliyor, ulan tarhanadan bile çaldınız be tarhanadan. Tarhanadan çalmak da kimsenin aklına gelmez. Yeni kurulan bir partinin genel başkanı Erdoğan’ın FETÖ ile alakası yoktur dedi. Ben de Balıkesir’den sesleniyorum, Erdoğan’ın FETÖ ile alakası yoktur ama Erdoğan’ın FETÖ’ye hizmetleri çoktur. Bir kere menfaat birlikleri var, koalisyon ortaklıkları, referandum yoldaşlıkları var. Ne istediyse vermiştir, para basmıştır, 17 üniversite kurdurmuştur. FETÖ ile AKP aynı bedende iki ruh gibidir.

“YÜZSÜZLERE, REZİLLERE ANLADIKLARI DİLDEN CEVAP VERECEĞİZ”

Şimdi bazı yüzsüzler, utanmazlar, bazı reziller Atatürk’ün partisi CHP ile terör örgütlerini PKK’yı, FETÖ’yü yan yana getirmeye çalışıyorlar. Bu köpek havlamasıdır, itin ürümesidir. Bu haddini bilmemektir, terbiyesizliktir, rezilliktir. Bu yüzsüzlere anladıkları dilden cevap vereceğiz. Cumhuriyet  90 yıllık reklam arası oldu, kurucuları 2 ayyaş oldu, Nutuk Ergenekon davasında suç delili oldu, Atatürksüz Çanakkale Savaşı andılar, annesine küfrettiler baktım sonunda değişiklik oldu. Bunlar her şey olur bir Atatürkçü bir de adam olamazlar dedim Atatürkçü de oldular. Son çıkan KHK, 12019’da seçimi kaybedersem seçimde hile yapıldı ben gitmiyorum derse şaşırmayın.  Bütün derdi fikri oradan seçimle de olsa gitmemek üzerine kurulu. Bunun çözümü CHP. Çok iyi örgütleneceğiz, çok çalışacağız. Son referandumda sandıktan oy çaldırmadık ama YSK’yı çaldılar.” Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP