DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

Didar hanım, özel çocuklarla buluştu

Yayınlanma Tarihi :
Didar hanım, özel çocuklarla buluştu

OBİDEV’i ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu, eğitim gören özel çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretlerine devam ediyor. Kafaoğlu, sosyal toplum kuruluşlarına destek vermek amacıyla Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı’nı (OBİDEV) ziyaret etti.

Otizmli çocuklarla keyifli zaman geçiren Didar Kafaoğlu’na Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın eşi Cemile Avcı ve Altıeylül Belediyesi Meclis Üyesi Bahar Vidin de eşlik etti. Sosyal ve toplumsal sorumluluğu hatırlatarak, dikkatleri çekmek amacıyla sivil toplum kuruluşları ziyaretlerini önemseyen Didar Kafaoğlu, eğitim gören özel çocuklarla ve aileleriyle yerinde konuşma imkanı buldu.

Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı Genel Sekreteri Melih Ateş’in verdiği bilgileri ilgiyle dinleyen Didar Kafaoğlu ardından OBİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Tabanlı ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet etti. Kafaoğlu, “Otizm konusunda toplumsal farkındalık ve duyarlılık yaratılması, var olan yanlış algıların değiştirilerek aynı zamanda vatandaşlarımızın bu özel durumlarından dolayı onlara bağımlı olan ailelerine yalnız olmadıklarının hissettirilmesi için yaptığımız ziyaret bizi de ziyadesiyle mutlu etti. Bu tip ziyaretleri daha sık yapma istek ve arzusundayız” dedi. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP