Yayınlanma Tarihi :

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan: Algı operasyonu tutmaz!

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan: Algı operasyonu tutmaz!

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir  televizyon kanalında belediyeyi karalamaya yönelik haberler  yapıldığını iddia etti. Arslan, “Edremit için adaletli, şeffaf ve dürüst bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Yaptığımız her işte alnımız açık başımız dik” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, yazılı olarak yaptığı açıklamada, bir televizyon kanalında belediye ile ilgili çıkan haberlere yanıt verdi.

Arslan, “Geçtiğimiz günlerde, amacı ve hizmet ettiği gruplar alenen bilinen televizyon kanalı, Belediyemizi yalan ve iftiralarla dolu suçlamalarla tekrar karalamaya çalışmıştır. Aklıselim her vatandaşımızın anlayabileceği gibi, bu televizyon kanalı, her zaman olduğu gibi algı operasyonları ile hizmet ettiği gruplara menfaat sağlama peşindedir” dedi.

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ”

Ülke gündeminde türlü kirli ilişkiler, yolsuzluklar ve haksız kazançlar konuşulurken, söz konusu televizyon kanalı ve yereldeki sözde gazeteciler tarafından yalan ve iftiralarla belediyenin  karalanmaya çalışıldığını iddia eden Arslan, sözlerine şöyle devam etti: “Ancak şunu bilmelidirler ki; güneş balçıkla sıvanamamaktadır. Söz konusu televizyon kanalı ve yereldeki sözde gazeteciler hakkında belediyemiz tarafından suç duyurusunda bulunduk. Aşağıdaki rakamları da kamuoyuyla paylaşmayı şeffaf belediyecilik ilkemizin gereği görmekteyiz.

“ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE İHALE EDİLDİ”

Kamu yararı sağlamak adına rekabet ortamını oluşturan belediyemiz, 2021 Yılı Kent Temizliği Hizmet İşi Kapsamında Kullanılmak Üzere İş Makinesi ve Araç Kiralama İşini 6 aylık süreyle şeffaf bir şekilde ihale etmiştir. Bayındırlık birim fiyatlarından yararlanılarak oluşturulan ihalenin yaklaşık maliyeti 11 milyon 981 bin 202 lira iken, ihaleye katılımcıların vermiş olduğu en düşük teklif 5 milyon 365 bin 255 lira olarak gerçekleşmiştir.

“İFTİRANIN SOMUT TEMELİ YOK”

Yine haberde bahsi geçen ve ihaleyi kazanan firmanın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ve çok değerli Genel Merkez yöneticilerimizin de adı kullanılarak atılmaya çalışılan iftira son derece ahlaksızca ve yalanlarla doludur. İhaleyi kazanan firma ülkemizdeki birçok belediyenin (çeşitli siyasi partilerden) ihalelerine girmiş ve kazanmıştır. Hal böyleyken, ihalenin CHP Genel Merkezi tarafından yönlendirildiği iftirasının hiçbir somut temeli bulunmamaktadır. 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19. Maddesinde belirtilen Açık İhale Usulü ile gerçekleştirilen ihaleye Türkiye’deki tüm firmalar katılabilme özgürlüğüne sahiptirler.

“EDREMİT HALKINA DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN”

Söz konusu televizyon kanalında yayınlanan haberde, araçların model ve özellikleriyle ilgili çeşitli algı oyunları oynanmaktadır. Edremit halkına hizmet etmek mecburiyetinde olduğumuz temizlik işleri ihalesinde daha kaliteli ve sorunsuz hizmet verebilmek adına birtakım araç ya da donanım özelliği istenmesi de son derece tabiidir. Bu ve benzeri talepler, diğer tüm belediyelerin ihaleleri incelendiğinde rahatlıkla görülebilecektir.

“ALNIMIZ AÇIK, BAŞIMIZ DİK”

Sonuç olarak; Edremit halkına fedakârca hizmet etmek için türlü zorluklarla mücadele ederken, Belediyemizi bu ve benzeri yalan ve iftiralarla zan altında bırakmaya çalışanlara işlerinde kolaylıklar diliyoruz. Bu ve benzeri yalan ve iftiralar, Edremit halkına hizmet etme gayesinde olan bizleri daha da heyecanlandırmakta, çalışma arzumuzu daha da güçlendirmektedir. Başkandan başlamak üzere, Meclis Üyelerimiz ve belediyemizdeki tüm yöneticilerimizin alnı ak, başı diktir. Edremit için adaletli, şeffaf ve dürüst bir şekilde çalışmaya ve üretmeye devam edeceğimizin bilinmesini isteriz.” (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP