DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

Edremit Belediyesi ilk mahalle evini Tuzcumurat’ta yapıyor

Yayınlanma Tarihi :

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit’te ilk olma özelliği taşıyan Tuzcumurat Mahalle Evi projesi için müjdeyi verdi. Proje alanında mahalle evi projesini tanıttı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan Edremit’te bir ilke imza attı. İlk kez Tuzcumurat’a yapılacak olan Mahalle Evi projesiyle   Edremitli vatandaşlara  birçok alanda hizmet verilecek.

Toplam bin 500 metrekare alanı olan mahalle evinin içinde 500 kişilik düğün salonu, hayır yemeği salonu, etkinlik ve toplantı salonu, 40 metrekare mutfak, taş fırınlar, iki kurs sınıfı ve 80 metrekare kadınlar için el emeği merkezi yer alacak. Tuzcumurat Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların sosyal ve kültürel  ihtiyaçlarını karşılayacak olan çok amaçlı  Tuzcumurat Mahalle Evi’ni Belediye Başkanı Arslan proje alanında anlattı.

Arslan, “Tuzcumurat Mahallemiz geleneklerine, göreneklerine derinden bağlı ve kültürlerini yaşatmak adına oldukça duyarlı bir mahalle. Bu değerli Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni dimdik ayakta tutan  geleneklerimizi yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin görevi. Bu amaçla bu projeyi tasarladık ve çalışmalara başladık. Hayır yemekleri, düğün yemekleri, toplu iftar yemekleri mahallemizde sıklıkla gerçekleştiriyor. Projemiz bittiğinde bu etkinliklerin daha rahat, hijyenik ve mahallemize yakışır şartlarda gerçekleştirilmesini sağlayacağız” dedi.

“ALAN  BELEDİYE İMKANLARIYLA SATIN ALINDI”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan proje alanının satın alınmasıyla ilgili vatandaşa bilgi verdi. Arslan, “Satıyorlar, sattılar, peşkeş çektiler gibi bir takım algılar yaratılıyor. Yalnız biz, bu önemli alanın parasını ödeyerek Edremit’imize ve Tuzcumurat Mahallemize kazandırmış olduk. Edremit Belediyesi olarak 3 bin 347 metrekare yüzölçümü bu olan bu alanı kendi imkanlarımızla bir milyon 158 bin lira bedelini ödeyerek satın aldık. Çok yakında tamamlanacak olan projemizde emeği geçen İYİ Partili belediye meclis üyelerimize ve Cumhuriyet Halk Partili belediye meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM YAP