Yayınlanma Tarihi :

Eğinlioğlu: Gençlerle tecrübeyi buluşturacağım

Sanayi Odası başkanlığı için adaylığını açıklayan Hasan Ali Eğinlioğlu, “Birlik ve beraberlik olgusuyla yola çıkıyoruz. Hedefimiz genç, dinamik yapıyı tecrübeyle harmanlayarak, hiçbir siyasi görüş ve düşünce ayrımı yapmadan Balıkesir sanayi ve ticaretinin tamamının temsil edecek mozaik oluşturmak” dedi.

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyesi sanayici Hasan Ali Eğinlioğlu, Onhan Otel’de düzenlediği toplantı ile Sanayi Odası Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

“BİRLİK VE BERABERLİK AMACIYLA YOLA ÇIKTIK”

Eğinlioğlu, “Doğduğum, doyduğum, yaşamaktan büyük keyif aldığım, çocuklarımı büyüttüğüm, 40 yıldır sanayicilik yaptığım, dostluğu mertliği ve huzuru gördüğüm Balıkesir’de; Sanayi Odası seçimlerinde şahsıma gösterilen desteğe teşekkür ediyorum. Balıkesir Sanayi Odası Başkan adaylığım ilimizde gerek sanayi gerek ticari alanlarda farklı faaliyet gösteren pek çok kurum ve kuruluşun ortak görüşleri neticesinde üç aylık bir sürenin sonunda olgunlaşan bir karar.

Birlik ve beraberlik olgusuyla yola çıkıyoruz. Hedefimiz genç, dinamik yapıyı tecrübeyle harmanlayarak, hiçbir siyasi görüş ve düşünce ayrımı yapmadan, ilimiz sanayi ve ticaretinin tamamını temsil edebilecek iyi bir mozaik oluşturarak, Balıkesir sanayisine ve ticari faaliyetlerine fayda sağlamak ve gelişmesi için gerekli adımları atmaktır” dedi.

“ETKİN BİR YÖNETİM OLUŞTURACAĞIZ”

Sanayi Odası Başkan adayı Eğinlioğlu, “Odaların amacı üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, genel menfaatlere uygun olarak sektörel gelişmelere destek olmaktır. Oluşturmayı planladığım Komite, Meclis ve Yönetim yapılarıyla öncelikli hedefim, sanayicimizin tamamına ulaşabilen, etkin bir komite yönetimi ile odamız desteğini üyelerimizin tamamına hemen her konuda arkalarında hissettirmek olacaktır. Sanayicimizin yüksek katma değer üretmesine, rekabet gücünün arttırılmasına, ekonomik, teknolojik ve sosyo kültürel gelişimde yol gösterici olmak öncelikli hedefimizdir” diye konuştu.

“BALIKESİR’İ ÖNEMLİ SANAYİ MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Eğinlioğlu, Balıkesir’i önemli sanayi merkezi yapacaklarını kaydederek, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin dünya pazarında etkin, kendi markalarını yaratması ve katma değerli ürün ticareti için çeşitli konularda destekleri bulunmaktadır. Ar-Ge destekleri, tasarım destekleri ve yatırım teşvikleri sanayicimiz için önemlidir. Sanayi Odası bünyesinde fizibilite ve yatırım danışma bölümü oluşturarak üyelerimize bireysel temaslarla küçük ve orta ölçekli ilimiz sanayicilerinin de devlet desteklerinden maksimum faydalanarak, Balıkesir’i katma değerli ve yenilikçi ürünler üreten, cari açığa pozitif katkı veren önemli sanayi noktalarından biri haline getirmek öncelikli hedefimiz. Bulunduğu konum itibariyle cazibe merkezi haline gelecek Balıkesir’e yan sanayi oluşturarak, tabandan tavana hemen her kesime fayda sağlayacak yeni yatırımlar çekmek için çaba göstereceğiz.”

Toplantıya Yırcalı Grubu’ndan Sırrı Yırcalı, Sinan Yırcalı, Sanayi Odası eski başkanlarından Ahmet Kula ve çok sayıda iş adamı katıldı. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP