DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.964.236 0.653
Yayınlanma Tarihi :

Eğitimcilerden gazetecilere kutlama

Eğitimcilerden gazetecilere kutlama

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ercan Kurter, yayınladığı mesajla gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ercan Kurter, yayınladığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında insanları gerçeklerle buluşturmak için meslek ahlakından taviz vermeden, doğru bilgi ve haber peşinde olmadık zorlukları göğüsleyen gazetecilerin, bilgi toplumunun sağlam zeminde ve sağlam usulle işlemesine de katkıda bulunduğunu söyledi.

Kurter, “Yorucu bir tempoyla toplumsal olaylardan afetlere, terörden savaş alanına kadar zor, tehlikeli anlarda ve yerlerde, üstelik zamanla yarışarak, gelişmeleri haberleştirerek bizlere servis eden gazeteciler, kamuoyu açısından çok önemli bir görev yapmaktadır. Birçok basın çalışanı, haber peşinde koşarken pek çok tehlike atlatmakta, yaralanmakta, hatta canından olmaktadır.

İnsan hakları ve hürriyetinin kullanımı açısından basın özgürlüğü önem taşımaktadır. Düşünce, inanç, kanaat ve ifade özgürlüğü ancak basın hürriyetiyle mümkün olabilir. Gerçeklerin haber olmadığı yerlerde insanlar doğrudan mahrum, yalana mahkum olurlar.

Bugün, birçok konuda bazı yayın organlarında sağlıklı haberlerin çıkmamasının sebebi, kasıtlı haber anlayışıyla zihinlerin perdelenmesidir. Bu nedenle, bütün medya mensupları yalnızca olanın olduğu gibi anlaşılmasına ve aktarılmasına aracılık etmelidir.

Eğitim Bir-Sen olarak gece gündüz demeden ter akıtan; hakkın ve hakikatin sözcülüğünü yapan basın emekçilerinin “Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, bugünün çalışma şartlarının iyileştirilmesine vesile olmasını diliyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP