Yayınlanma Tarihi :

Engellilerden Mehmetçiğe destek

Balıkesir Engelsiz Çatı Platformu, Afrin’de ‘Zeytin Dalı Harekatını’ gerçekleştiren Mehmetçiklere destek açıklaması yaptı. Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda bir araya gelen Balıkesir’deki engelli derneklerinin üyeleri Türk Bayrakları ve afişlerle Mehmetçiğe destek verdi.

Balıkesirli engellilerden Afrin’de operasyon yapan Mehmetçiğe anlamlı destek geldi. Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu, “Bizler hayata ya bir adım geride başlamış ya da hayatın bir kesitinde bir adım geriye düşmüş vatan ve bayrak sevdalısı engelliler olarak ülkemize, içeriden ve dışarıdan saldıran, PKK, PYD, YPG gibi terör örgütlerine ve terör sevicilerine karşı başlatılan ve başarı ile sürdürülen Zeytin Dalı Harekatında ordumuzun ve devletimizin yanında olduğumuzu göstermek için toplandık. Bu coğrafyada oyun kurup kazanma arzusunda olan ABD ve batılıların, PYD, PKK, YPG, DEAŞ, FETÖ gibi piyonlarla nihai hedeflerinin Türkiye’ye diz çöktürmek olduğunu biliyoruz. Onların bilmedikleri ise küllerinden dirilen, başında da Recep Tayyip Erdoğan gibi bir vatan sevdalısı başkomutanın olduğu ordumuz ve ardında 80 milyon inanmış neferi bulunan Türkiye, artık o eski bildikleri Türkiye değildir” dedi.

“YÜREĞİMİZLE DUAMIZLA ORDUMUZUN YANINDAYIZ”

Uslu açıklaması şöyle sürdürdü: “Silahlanıp cephede göğüs göğüse çarpışamasak da yüreğimizle, dualarımızla devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. İhtiyaç duyulduğunda da hazır askeriz. Ruhunu 1 dolara ya da 50 bin dolara satmış hainler, vatan savunmasında öldürülen teröristlere acıyıp savunanlar, topraklarımıza düşen füzeler sanki gülmüş gibi hiç ses çıkarmayanlar, şimdi ne işimiz var bizim Afrin’de diyebilecek kadar alçalmış, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta dedelerimizin ne uğruna şehadete kavuştuğunu unutmuş, ülkemizi bölüp parçalamak isteyenlerle kol kola girmiş, kendi ülkesini kötüleyip karalamaktadırlar. Biz bu vatan hainlerini şiddetle kınıyoruz. Allah’ım ordumuzu muzaffer eyle.” Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP