DOLAR 31,4575 % 0.45
EURO 33,9458 % 0.15
STERLIN 39,7257 % 0.21
FRANG 35,5284 % 0.42
ALTIN 2.061,76 % 0,43
BITCOIN 1.909.490 -0.28
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

Etkinlik yakılan kamp ateşiyle sona erdi

Etkinlik yakılan kamp ateşiyle sona erdi

Ayvalık’ta bu yıl 31’ncisi düzenlenen Ayvalık Engelliler Kültür Sanat ve Spor Etkinlikleri kortej yürüyüşü, her akşam Sarımsaklı Pazaryeri’nde yapılan eğlenceli etkinliklerin sonunda yakılan kamp ateşiyle sona erdi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Ayvalık’ın özel misafirleri, yıllardır olduğu gibi bu yıl da Ayvalık’a renk kattı. Engelliler Şenliği’nin onur konuğu ise final gecesine katılan Ayvalık’ın geçmiş dönem Belediye Başkanı Ahmet Tüfekçi oldu.

Ahmet Tüfekçi’nin şenliğin başlamasında verdiği emeklerin çok değerli olduğunu ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in kentte yapılmasından çok mutluluk duyduğunu Engelliler Şenliği’nin konuklar için Ayvalık’ın çok özel bir yer olduğunu da sözlerine ekledi.

Şenliğin son gecesinde Sarımsaklı Pazaryeri’ndeki etkinliklerin ardından, sahilde yakılan ateşin etrafında toplanan konuk engelliler ve aileleri şarkılar türküler söyleyerek gönüllerince eğlendi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Bu yıl 31’ncisi düzenlenen Engelliler Şenliği bu yıl da Ayvalık’a renk kattı. Kentte misafirimiz olan Türkiye’nin dört bir yanından gelen 750’ye yakın engelli bireylerimiz ve aileleri hem tatillerini yaptılar hem de engelliler şenliğinde gönüllerince eğlendi. Özel bireylerimizin normal bireylerden farklı olmadığını kanıtlamak, onları şenlik kapsamındaki etkinlikler vasıtasıyla topluma entegre olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz ve bu konuda başarılı olduğumuzu bir kez daha görüyor ve kanıtlamış oluyoruz. Şahsım ve Ayvalık halkı adına şunu söyleyebilirim; Biz onların daima yanındayız” dedi. Fatma Uysal

Kaynak : Fatma Uysal

YORUM YAP