Yayınlanma Tarihi :

Gazeteciler ‘ev’lenecek

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin BALTOK’la geliştirdiği toplu konut projesi için il genelinde görev yapan 107 basın mensubu başvurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bahar Pikniğinde bir araya geldiği gazetecilere güzel mesajlar verdi.

Kafaoğlu, “İnşallah Allah’ın izniyle basın mensuplarını evlendireceğiz, ev sahibi yapacağız. Bu konuda samimiyiz, duyarlıyız. Başarılı olacağımıza da inanıyorum. Hep beraber sonuca ulaşacağımızdan eminim. İnşallah temel atma töreninde anahtar teslim törenlerinde de birlikte olacağız” dedi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin (BGC) ‘Geleneksel Bahar Pikniği’ ve ‘Baltok Gazeteciler Toplu Konut Projesi’ etkinliği Cumartesi günü Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Balıkesir Toplu Konut A.Ş (BALTOK) Başkanı Mustafa Bahçeci’nin de katılımıyla Merkez Efendi Köftecisi Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

107 GAZETECİ BAŞVURDU

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, toplu konut projesi için 107 başvuru yapıldığını açıkladı.

Demir şunları söyledi: “Burada hem geleneksel bahar pikniğini yapıyoruz hem de hayırlı bir iş için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Uzun yıllardan beri Balıkesirli gazetecilerin en büyük hayali ev sahibi olmaktı. Bunu geçmiş dönemlerde de çeşitli girişimlerimiz oldu, ne yazık ki sonuç alamadık. Nasip bugüneymiş. İçimizden biri olarak gördüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu döneminde, BALTOK’la birlikte bu sorunu çözmek için önemli bir adım atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bugün Balıkesirli gazetecilerinin ev sahibi olmaları noktasında hayırlı bir iş yaptığımıza inanıyorum. Ben sizlerin huzurunuzda sayın Kafaoğlu’na ve Bahçeci’ye teşekkür ediyorum. Bugüne kadar Baltok Gazeteciler Toplu Konut Projesi için 107 arkadaşımız adını yazdırdı. 107 arkadaşımızı da uygun koşullarda ev sahibi yapmak istiyoruz.”

“BASIN BUGÜNE KADAR HEP ÖTELENMİŞ”

“Gerçekten basın mensubu olmak, basın camiasında çalışmak çok büyük bir özveri gerektiriyor” diyerek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, şöyle konuştu:

“24 yıldır aktif olarak siyasetin içindeyim ve yerel basının zorluklarını  görüyorum. Onlar da bizimle birlikte koşturuyor. Kamuoyunu aydınlatırken, biz siyasetçilerin de elleri ayakları, gören gözleri, duyan kulakları oluyorlar. Yaptığımız çalışmaları gazeteleri, radyo ve televizyon aracılığıyla binlerce kişiye tüm ülkeye hatta uyduyla dünyaya duyuranlar gazetecilerdir. Bu nedenle basın mensuplarına müteşekkirim. Ama bu zamana kadar da hep sizleri ötelenmiş olarak görüyorum. Sorunlarınızla hep baş başa kalmışsınız. Yanınızda hiç kimseyi hiç hissetmemişsiniz. Bunun eksikliğini görüyorum.”

“DEVLETİN TOKİ’Sİ VARSA BİZİM DE BALTOK’UMUZ VAR”

7 Kasım’dan bu yana Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu anımsatan Kafaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyükşehrin en büyük değerlerinden biri BALTOK. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin TOKİ’si varsa, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin de BALTOK’u var. Hakikaten altın değerinde. Tabii önemli olan bunu toplumun yararına kullanabilmek, aktif olarak çalıştırabilmek. Biz bu göreve geldikten sonra ‘bu işin başına kimi getirebiliriz’ dedik. Mustafa Bahçeçi ile tanışıyorduk. Devlette çalıştı, devletin dilini biliyor, özel sektörde çalıştı. Bu inşaat sektörünü en ince kılcal damarlarına kadar biliyor. ‘Bugüne kadar kendin için çalıştın, bundan sonra bu millet için çalış’ dedik. O da bizi kırmadı. BALTOK’un başına yönetim kurulu başkanı olarak geldi. Daha sonra da fedakarlık göstererek genel müdürlüğü de üstlendi. Şimdi çeşitli kesimler için projeler üretiyor. Bunların arasında basın mensuplarını da unutmadık. İnşallah Allah’ın izniyle basın mensuplarını evlendireceğiz, ev sahibi  yapacağız. Bu konuda samimiyiz, duyarlıyız. Başarılı olacağımıza da inanıyorum. Hep beraber sonuca ulaşacağımızdan eminim. İnşallah temel atma törenlerinde anahtar teslim törenlerinde de birlikte olacağız.”

BAHÇECİ, SORULARI YANITLADI

BALTOK Başkanı ve Genel Müdürü Mustafa Bahçeci, gazetecilerin projeyle ilgili sorularını yanıtladı. Bahçeci, eski mezbaha’da yapılması planlanan projenin maliyeti ile ilgili rakamları daha sonra verebileceklerini söylerken, “Gazetecileri 2+1, ya da 3+1 olmak üzere ev sahibi yapmak istiyoruz” dedi. Bahçeci, basın mensuplarının Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde düşünülen sosyal konutlardan da yararlanabileceğini söyledi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP