DOLAR 31,1523 % 0.02
EURO 33,8250 % 0.01
STERLIN 39,5713 % 0.11
FRANG 35,4527 % 0.09
ALTIN 2.033,96 % 0,05
BITCOIN 1.782.110 4.503
Yayınlanma Tarihi :

Gazetecileri konuk etti

Gazetecileri konuk etti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle akşam yemeği düzenledi. Yemeğe katılan Vali Hasan Şıldak, çalışan gazetecilerin gününü kutladı, basının önemine dikkat çekti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gazetecileri ve ailelerini yemekte konuk etti. Agiros Termal Otel’de düzenlenen yemeğe Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

Yemekte konuşan Vali Hasan Şıldak, gazetecilerin gününü kutladı, doğru, tarafsız haberciliği önemine dikkat çekti. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’da çalışmaları sırasında sürekli sahada olan gazetecilerin hizmetlerin halka ulaştırılmasında büyük görev üstlendiğini söyledi.

“ÜLKELER DEĞİL, ŞEHİRLER YARIŞIYOR”

Yılmaz, “Balıkesir gelişiyor ve değişiyor ve hep birlikte bu şehirde yaşamanın onuru yaşıyoruz. Güney Marmarası ile Körfeziyle Balıkesir il merkezi ve dağ kesimi ile birlikte büyük bir coğrafyada yaşayan onurlu, gururlu Balıkesirliyiz. Balıkesir’in havasını soluyan ve bunlarla ilgili sürekli bir devimin içinde geliştirmeye çalışan insanlarız. Artık dünya da ülkeler değil şehirler yarışıyor. Bunun içersin de bizlere de çok ayrı görevler düşüyor. Daha ileriye götürecek basın, daha iyiye götürecek spor adamları, daha ileriye götürecek belediyeler velhasıl yatırım ve eğitim ana şiarımız.

Ben değerli basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bir dünya şehri olarak 92 yılından beri Türkiye’ye gelmemiş Dünya Uluslararası Habitat Gününü Balıkesir’de düzenledik. Balıkesir olarak Cumhurbaşkanımızı Balıkesir’de ağırladık. Değerli eşini Balıkesir’de ağırladık. 20 ayrı dilde Türk Mutfağını tanıttık. Balıkesir’deki endemik ürünlerle yapılan yemekleri tanıttık. 200’den fazla peyniri olan bir ülkede yaşıyoruz. Balıkesir’in 50’den fazla peyniri var. Bu şehir çok güzel bir şehir. Kavga etmeden Balıkesir’i bir tık ileri götürmek için her alanda bizim en büyük destekçimiz siz değerli basın mensuplarınız” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP