DOLAR 31,0533 % 0.14
EURO 33,6680 % -0.08
STERLIN 39,3898 % -0.06
FRANG 35,1998 % -0.05
ALTIN 2.031,04 % 0,70
BITCOIN 1.610.481 -0.943
Yayınlanma Tarihi :

Gazilere devlet teşekkürü

Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 245 gaziye Milli Mücadele Madalyası ve Beratları törenle verildi. Törende gaziliğin önemine dikkat çeken Vali Ersin Yazıcı, “Milletleri millet yapan bir takım değerler vardır. Bu değerler o milletin harcıdır, olmazsa olmazıdır. O değerlerle yaşar, o değerlerle nefes alır. Millet olmanın bilincine varır. İşte bu değerlerden biri de gaziliktir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu millet, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz gazi bir millettir” dedi.

Altıeylül, Karesi, Balya, Bigadiç, Dursunbey, İvrindi, Kepsut, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk’tan 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 245 gazi için Balıkesir Öğretmenevinde Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni düzenlendi. Törende, Vali Ersin Yazıcı kahraman gazilere göstermiş oldukları üstün cesaret ve fedakârlıklardan dolayı şükran ve minnet duygularını iletti.

“GAZİLERLE DOLU BİR MİLLETİN ÇOCUKLARIYIZ”

Gazilerin, birlik beraberliğin, yurt sevgisinin, özgürlük ve bağımsızlığın en değerli unsurları olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Milletimizin geleneğinde, vatan, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bizler, vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır.

Milletleri millet yapan bir takım değerler vardır. Bu değerler o milletin harcıdır, olmazsa olmazıdır. O değerlerle yaşar, o değerlerle nefes alır. Millet olmanın bilincine varır. İşte bu değerlerden bir tanesi de gaziliktir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu millet, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz gazi bir millettir. Milletimiz dün olduğu gibi bugün de ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz diyerek istiklalini ve istikbalini savunmaktadır” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAKLAR”

Gazilerin vatan uğrunda yapmış olduğu fedakârlık ve kahramanlıkların, milletimizin sinesinde yer edindiğini ve hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Yazıcı, “Bizi biz yapan ve millet olma bilincini oluşturan değerlerin başında şehitlik ve gazilik gelmektedir. Dolayısıyla milletimiz ve devletimiz hassasiyet içerisinde şehit ailelerine ve gazilerimize karşı her zaman duyarlı olarak yanlarında olmaya devam edecektir” dedi.

Törene Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Balya Kaymakamı Burak Keser, Bigadiç Kaymakamı Ercan Çiçek, İvrindi Kaymakamı Fatma Turhan Keser, Kepsut Kaymakamı Bilal Ölmez, Savaştepe Kaymakamı Mehmet Yüce, Sındırgı Kaymakamı Zafer Oktay, Susurluk Kaymakamı Osman Ateş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Veysel Fidan, Kara Astsubay MYO Komutanı Topçu Albay  Yüksel Kolcu, Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bakım Albay Mehmet Gücü, Merkez Komutanı Piyade Albay Evren Ünal, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Çakar, mülki, idari, adli ve askeri erkan, şehit ve gazi dernekleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, gaziler ve aileleri katıldı. Mahmut ACARÖZ
Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP