DOLAR27,1669% 0.16
EURO28,9979% 0.31
STERLIN33,3783% 0.08
FRANG30,0386% 0.23
ALTIN1.684,01% 0,56
BITCOIN727.0990.532

Gazilere zeytin dalı ve bayrak  

Yayınlanma Tarihi :

Vali Ersin Yazıcı, ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’ncü yıldönümü nedeniyle Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Balıkesir Şubesini ziyaret etti. Vali Yazıcı, gazilere zeytin dalı ve bayrak hediye etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Haydar Filiz ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Vali Ersin Yazıcı’ya ziyaretinde Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dinçer Orkan, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Kara Astsubay MYO Komutanı Piyade Albay Evren Ünal eşlik etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Haydar Filiz, şehit aileleri ve gazilere gösterdiği yakın ilgiden dolayı Vali Yazıcı ve protokol üyelerine teşekkür ederek dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“BÜYÜK MUTLULUK DUYDUM”

Vali Yazıcı ziyaret esnasında yaptığı konuşmasında, “Şehitlerimizin bizlere emaneti yakınlarının ve gazilerimizin kurmuş olduğu derneğimizi ziyaretimdeki sıcak karşılamadan büyük mutluluk duydum” dedi.

“ÜLKEMİZE, BAYRAĞIMIZA, MİLLETİMİZE SAHİP ÇIKMAK”

Şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere sıhhat dileyen Vali Yazıcı, “Şehitlik mertebesine ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkür, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza en iyi şekilde sahip çıkmakla olacaktır” dedi.

“BÜTÜN KAPILARIMIZ SİZLER İÇİN AÇIKTIR”

Şehit yakınları ile sohbet eden Yazıcı, “Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. Bu topraklar için canlarını seve seve veren şehitlerimizin yakınları bizim için kutsal bir emanettir. Emanete sahip çıkmak görevimizdir. Onlarla beraberiz, birlikteyiz.  Güvenlik kuvvetlerimizin özverileri ve milletimizin vakur duruşu sayesinde bizi bölmek isteyenler başarılı olamayacak. Şehit ailelerine ve gazilerimize şunu hatırlatmak istiyorum, sizlerin hizmetinizdeyiz, emrinizdeyiz hangi sorununuz olursa olsun bütün kapılarımız sizler için açıktır” diye konuştu.

“ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ”

Şehit ailelerinin kutsal birer emanet olduklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, şunları söyledi: “Biliniz ki; acılarınız hepimiz için aynıdır. Bu acıyı yürekten paylaştığımızı bilmenizi özellikle istiyorum. Bizler şehitlerimizi unutmadık! Unutturmayacağız! Ve unutulmayacaklarını biliyoruz. Çünkü Türk milleti ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ şeklinde gür sesle haykıran bir millettir. Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.”

ZEYTİN FİDANI VE TÜRK BAYRAĞI

Vali Ersin Yazıcı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Haydar Filiz’e günün anısına zeytin fidanı ile Türk Bayrağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti. Orhan KÖKEN

YORUM YAP