Yayınlanma Tarihi :

Geleceğin dahilerinden Borsaya teşekkür ziyareti

Çin’de düzenlenen ‘Dünya Robot Olimpiyatları’nda üçüncü olarak büyük başarı elde eden Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Turgut Kıvanç, takım danışmanı Harun İkiz ve öğrencileri Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kuruluna ziyaret gerçekleştirerek, plaket takdim etti.

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Erdoğmuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Çatal ve Nuri Murat Ocak ziyarette yer aldı.

Danışman Öğretmen Harun İkiz, “Finansal yönden Balıkesir Ticaret Borsası olarak büyük maddi destek verdiniz. Geleceğe ve bilime yön verecek olan gençlerimize bu imkanları sağladığınız için Ticaret Borsası Yönetim Kurulu nezdinde tüm Balıkesir Ticaret Borsası camiasına teşekkür etmek istiyoruz. Robot yarışmasında her yıl bir tema belirleniyor. Bu yılın teması smart cities akıllı şehirlerdi. Bu temada robot masadaki görevleri yaparak puan kazanıyor. Bizim robotumuz dört ampulü aynı anda taşıyabiliyor ve yerlerine yerleştiriyor. Evlerdeki patlak ampulleri belirleyip çöp alanına bırakıp yuvasına gidiyor. Robotumuz 220 üzerinden 170 puan yapabiliyor. Turnuvaya 18 ülke 57 takım katıldı. Yine bu süreçte maddi manevi desteklerini esirgemeyen Kemal Başaran A.Ş.’ye Asgün Petrol ve Komando Av’a da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Erdoğmuş ise; “Dünya çapında yapılan bu yarışmada Balıkesir’i ön plana çıkaran siz ve ekibinizde yer alan öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Balıkesir Ticaret Borsası adına almaktan gurur duyuyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP