Yayınlanma Tarihi :

Göz yaşartan açılış

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Tunceli’de şehit düşen Özel Harekat Polisi Aydın Nazillioğlu adına Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi’nde yaptırdığı ‘Zenginleştirilmiş Kütüphane’ açıldı. Törende oğullarının fotoğraflarının yer aldığı slayt gösterimi izleyen anne Asiye ve baba Yaşar Nazillioğlu gözyaşlarını tutamadı.

Tunceli’de Eylül 2015’de polis lojmanlarına düzenlenen saldırıda şehit düşen Özel Harekat Polisi Aydın Nazillioğlu’nun adı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ‘Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı’ (ÇOGEP) kapsamında Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi’nde yaptırdığı ‘Zenginleştirilmiş Kütüphane’ye verildi.

Kütüphanenin açılışına Vali Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, şehit polis Aydın Nazillioğlu’nun annesi Asiye, babası Yaşar, kardeşleri Hamza ve Niyazi Nazillioğlu ile meslektaşları ve öğrenciler katıldı.

“ÇOCUK VE GENÇLERE KATKI SAĞLAYACAK”

Açılışta konuşan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömür Ali Çelik, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyalogu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla, 81 ilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi’nin hayata geçirildiğini söyledi.

Çelik, “Zenginleştirilmiş Kütüphaneler (Z Kütüphane); zeka oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınılabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlanıyor” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, milletin huzuru ve güveni için canlarını ortaya koyan emniyet teşkilatının sosyal projelerde de önemli etken olduğuna vurgu yaptı. Daha çok kenetlenmemiz gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, “Ülkemizin bölgesinde güçlü ve güvenli bir devlet olmasından rahatsızlık duyan çevreler, huzurumuza, birlik ve beraberliğimize yönelik tehditlerle ve hain saldırılarla bizi yıldıramayacaklardır. Bilinmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti güvenlik güçleri ve milletiyle tek yürek halinde yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı mücadele etme azim ve kararlılığındadır” diye konuştu.

Kütüphanenin hayırlı olmasını dileyen Yazıcı, “Aziz Şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Kütüphanenin yapılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Şehidimizin adı bu kütüphanede her zaman yaşatılacaktır” dedi.

GÖZYAŞLARI İLE İZLEDİLER

Törende evlatlarının slayt sunumunda yer alan fotoğraflarını gözyaşları arasında izleyen şehit annesi Asiye ve babası Yaşar Nazilloğlu göz yaşlarını tutamadı. Kütüphanenin açılışını şehit ailesi ile birlikte yapan Vali Ersin Yazıcı, burada kitap okuyan, bilgiye ulaşan binlerce öğrencinin şehidimize dua edeceğini söyledi, Açılın ardından Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri BENGİ projesi kapsamında kitap okudu. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP