Yayınlanma Tarihi :

Hayır için yarışıyorlar

Altıeylül Belediyesi’ne ‘Hayır Çeşmesi’ yaptırmak için başvuran vatandaşların çeşme kuraları çekildi. Belediye Başkanı Hasan Avcı, hayırda yarışan vatandaşlara teşekkür etti.

Atıeylül Belediyesi’ne başvuruda bulunun 24 hayırsever yaptırmak istedikleri ‘Hayır Çeşmeleri’nin yerlerini belirlemek amacıyla kura çekimi için belediyede bir araya geldi. Kura çekiminde çeşme yerleri belirlenen vatandaşlar mutluluklarını dile getirirken yetkililere teşekkür etti. Hayırseverlerin kura çekimi ile yer belirlemesi yapılan Hayır çeşmeleri Altıeylül ilçe sınırları içinde bulunan Çınarlıdere Mezarlığında yapılacak.  Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, bu gibi hayır işlerinin atalarımızdan miras kaldığının altını çizdi.

Avcı, “Bizim medeniyetimizde vakıfların ve hayır işlerinin önemli bir yeri var. Çağlar boyunca atalarımızın önemli adımlar attıklarını görüyoruz. Bizler de Altıeylül Belediyesi olarak hayır medeniyetini, iyi işler yapma anlayışını sürdürüyoruz, vatandaşlarımızı da bu işe katıyoruz.  Kendi adına hayır çeşmesi yapmak isteyen vatandaşlarımıza bir imkan sunduk. 24 vatandaşımız çeşme yaptırmak istedi.

Kendilerini belediyemize davet ettik. Hayır çeşmeleri ile ilgili kuralar çekildi. Çeşmeler, Çınarlıdere Mezarlığımıza estetiğe uygun olarak yapılacak. Kura sonucu belirlenen yerlere vatandaşımız çeşmelerini yaptıracak. Halkımız her konuda olduğu gibi bu konuda da duyarlı. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu duyarlılık ve güzel işler devam ettikçe nesiller boyunca sürecektir diye düşünüyorum. Altıeylül belediyesi olarak güzel işler yapma konusunda vatandaşlarımıza öncü olmaya, imkânlar sunmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile hayırda yarışan bu vatandaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP