DOLAR28,9674% 0.03
EURO31,8620% 0.25
STERLIN36,8119% 0.17
FRANG33,2043% 0.2
ALTIN1.903,33% 0,10
BITCOIN1.096.184-0.566

Hayvan Hastanesi’ni hayırsever İşlek yaptıracak

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un üniversite olarak öncelik verdiği çalışma başlıklarından olan üniversite-sanayi iş birlikleri çerçevesindeki gelişmelere bir yenisi eklendi. Veteriner Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Hastanesi için yapımı planlanan hastane binası, Balıkesir’de fabrikası bulunan Wap Şirketler Grubu destekleriyle inşa edilecek. Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ve Wap Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Güner İşlek, Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’u ziyaret ederek yapılacak hastane ile ilgili görüştü.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversite-kent-sanayi iş birlikleri çerçevesinde attıkları adımların sonuç vermesinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Balıkesir Milletvekili Adil Çelik’e ve Wap Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Güner İşlek’e desteklerinden dolayısıyla teşekkür etti.

Balıkesir’in önemli bir sanayi merkezi olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, “Üniversite olarak sanayi ile iş birliklerini önemsiyoruz. Ortaklaşa yürütülebilecek tüm çalışmalarda; Balıkesir’imizin, üniversitemizin ve sanayicilerimizin beklentilerini dikkate alarak hareket ediyoruz. Yeni ve örnek bir iş birliği için başlangıç olan görüşmemizde ayrıca Mühendislik Fakültesi bünyesinde kurulması planlanan Altyapı Mühendisliği Bölümü hakkında da istişarelerde bulunduk.

Bundan sonra da sanayicilerimizle ortak çalışmalarımız devam edecek. Tarım ve hayvancılıkta lider iller arasında yer alan Balıkesir’imize hizmet veren Hayvan Hastanemize, yeni bir bina kazandıracak olmaktan dolayı mutluyuz. Hastane binasının yapımı için destek sözü de aldığımız iş birliğinin hayırlı olmasını diliyor; verdikleri desteklerden dolayı Milletvekilimiz Adil Çelik’e ve Wap Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Güner İşlek’e şimdiden teşekkür ediyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP