DOLAR 31,1214 % 0.26
EURO 33,8075 % 0.52
STERLIN 39,5070 % 0.33
FRANG 35,4071 % 0.49
ALTIN 2.034,57 % 0,10
BITCOIN 1.610.159 -0.946
Yayınlanma Tarihi :

“Her mahallede çok amaçlı salon, spor tesisi ve kütüphane olmalıdır”

“Her mahallede çok amaçlı salon, spor tesisi ve kütüphane olmalıdır”

Karesi Belediyesi tarafından yapılan Aktarma Çok Amaçlı Salon görkemli bir tören ile açıldı. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Mart 2024 Seçimleri için çizdiği vizyon hedefleri için her mahalleye spor alanı, kütüphane ve çok amaçlı salon yapmanın gereğine işaret etti.

Açılış törenine Milletvekili İsmail Ok, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Karesi Kaymakamı Metin Arslantekin, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, MHP Karesi ilçe Başkanı Mustafa Bilsem, Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, Muhtarlar ve Aktarmalılar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin Mart 2024 Seçimleri için çizdiği vizyon hedefleri için her mahalleye spor alanı, kütüphane ve çok amaçlı salon yapmanın gereğine işaret etti.

Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, “Türk-İslam Medeniyeti bir Sohbet Medeniyetidir. Kültür, eğitim, sanat, zanaat hayata dair her bilgi usta, çırak ilişkisi ve sözlü anlatıma ile nesilden nesile geçer. Bunun geleneksel mekanı Köy Konakları ve Cami Odalarıdır. Modern yaşama biçimi önce televizyon sonra internet ve sosyal medya ile birlikte konuşmayan insanları ortaya çıkardı. Çok Amaçlı Salonlar bu nedenle sadece düğün, dernek, yemek yemişim hemen dağılımdan yerler olarak kalmamalı, sohbet edilen, hemhal olunan eski köy konağı, Cami Odası fonksiyonunda da kullanılmalıdır. Bu itibarla bu salonlar ister kırsal ister şehir merkezi her mahallede çok amaçlı salon, spor tesisi ve kütüphane olmalıdır. Önümzdeki beş yıllık dönemde bunun olacağına inanıyorum.” dedi. Bilge Yurdusev

Kaynak : Bilge Yurdusev

YORUM YAP