DOLAR28,9310% 0.02
EURO31,1894% 0.1
STERLIN36,3576% 0
FRANG33,0855% 0.08
ALTIN1.883,92% 0,00
BITCOIN1.273.547-0.543

“Herkesi kucaklayacağız”

Yayınlanma Tarihi :

BAGİAD Başkanı Rahmi Kula, 2 Nisan’da yapılacak Ticaret Odası seçimleri için adaylığını açıkladı. Kula, “Birleştiren, kucaklayan, şeffaf ve sorgulanabilen bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Küçük büyük tüm işletmelerin yönetime katkı sağlayabilecek bir yönetim modeli uygulayacağız” dedi.

İş adamı Rahmi Kula, Altın Otel’de çok sayıda iş adamının katıldığı toplantıyla Ticaret Odası Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Kula, konuşmasının başında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de gerçekleştirdiği ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçiği üstün başarısından dolayı kutladı, şehit olanlara Allah’tan rahmet, kederli ailelere başsağlığı diledi.

“TİCARET HAYATININ ORTAK SESİ OLACAĞIZ”

Ticaret Odası Başkan adayı Rahmi Kula, Balıkesir ticaret hayatının ortak sesi olmak istediklerini söyledi. Tüm üyelerin merak ettiği Ticaret Odası arazisini satmayacaklarına dikkat çeken Kula, “Arazimizi oda üyelerinin ihtiyaçlarına yönelik değerlendireceğiz.  Birleştiren, kucaklayan, şeffaf ve sorgulanabilen bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Amacımız ortak ses olmak. Ben ve ekip arkadaşlarım Balıkesir’i birleştiren, kucaklayan, şeffaf ve sorgulanabilen bir yönetim anlayışı ile yola çıktık” dedi.

“HER İŞLETMENİN SORUNLARINA KULAK VERECEĞİZ”

Ağustos 2017’den bu yana Balıkesir Ticaret Odası seçimleri için Balıkesir il ve ilçe sınırlarındaki en ücra köşelere hizmet götürülebilmesi ve her ölçekteki ticari işletmenin sorunlarına kulak vermek için hep birlikte yoğun bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Kula, “Bu güçlü ekibin bir ferdi olarak bu yeni dönemde 2 Nisan 2018’de yapılacak olan Balıkesir Ticaret Odası seçimlerinde ekibimle adaylığımızı kamuoyuna açıklamaktan büyük onur duyuyorum. Değerli Ticaret Odası üyelerinin oyları ile talip olduğumuz yönetim bu anlayışı benimseyecek ve küçük büyük tüm işletmelerin yönetime katkı sağlayabileceği bir yönetim modeli uygulayacaktır. Seçilmemiz halinde tüm kamuoyu ve üyeler arasında merak konusu olan birtakım icraatlar hakkında bilgi vermek istiyorum.

“HİBE VE DESTEKLER İÇİN EĞİTİM TOPLANTILARI YAPACAĞIZ”

Ticaret Odası arazisinin satılması söz konusu olmayacak. Oda üyelerinin ihtiyaçlarına yönelik değerlendirme ileriki zamanda yapılacak. KOSGEB-TKDK-GMKA gibi hibe ve destek projelerinin kullanabilmesine ilişkin bilgilendirme ve eğitim toplantıları yapılacak ve bu yolla işletmelerin daha fazla faydalandırılması hedeflenecek. Bu programların üyelere duyurulması için yapılan toplantılar il merkezinde olduğu gibi ilçelerde de yapılacak. Yurtiçi ve yurtdışında katılım sağlanan fuarlara odayı temsilen iki meclis üyesi görevlendirecek. Bunların dışında katılım talebi olan üye ve meclis üyeleri kendi finansman kaynakları ile katılım sağlayacak. Ticaret Odası kaynaklarının daha etkin kullanılması sağlanacak” diye konuştu.

“BÜTÜN FİKİRLERE AÇIĞIZ”

Başkan adayı Kula, yeni yönetim modeli ile Balıkesir Ticaret Odası’nın finansman kaynaklarını en etkin şekilde kullanıldığı ve hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm fikir ve görüşlerin saygı ile ve dikkatle dinlendiği birleştirici, şeffaf ve sorgulanabilen, bir yönetim modeli oluşturacaklarını kaydetti.

Rahmi Kula, sözlerine şöyle devam etti: “Balıkesir iş dünyasını yenilikçi, inovatif, üretken, sosyal hayatın gelişimine destek veren ve birleştirici yönetim modelimize oyları ile destek olmaya çağırıyoruz. Bizler iyi niyetimizle, sadece ve sadece Balıkesir Ticaret hayatının ortak sesi olmaya çalışıyoruz.” Mahmut ACARÖZ

RAHMİ KULA KİMDİR?

30 Ekim 1981 yılında Balıkesir’de doğan Rahmi Kula; ilk,orta ve lise eğitimini doğduğu ilde tamamladı. Ardından dil ve sertifika programı için iki yıl Amerika’da bulunan Rahmi Kula University of California Santa Barbara’da (UCSB) eğitim aldı. Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünden mezun oldu.

İş hayatında, 10 yılı aşkın süredir satın alma, satış, yönetim organizasyon gibi bir çok alanda görev yapan Rahmi Kula, Kula Yağ ve Emek Yem Sanayi Ticaret A.Ş.,Kula Un Gıda Ticaret A.Ş. ve 4AS şirketlerinde yönetim kurulu üyesi.

Uzun süredir üyesi olduğu Balıkesir Genç İş Adamları Derneğinin üç dönemdir başkanlık görevini icra etmekte. Aynı zamanda Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonunun yönetim kurulu üyesi. Rahmi Kula evlidir ve iki kız çocuğu sahibidir.

YORUM YAP